• USD  7,55
  • EURO  9,00
  • BORSA  1.541,98
  • ALTIN  411,39
SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu'ndan bomba transfer

Kılıçdaroğlu'ndan bomba transfer

25 Aralık 2020 10:26

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın en yakın çalışma arkadaşlarından biri olan ismin artık CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte çalışıyor.


Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, CHP'nin yeni bir atak içerisinde olduğunu belirterek, bir dönem kamuoyu araştırma şirketi ANAR’ın genel müdürlüğünü yapan siyaset danışmanı İbrahim Uslu'nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanlığına getirildiğini ve genel merkezde yer tahsis edildiğini belirtti.

"ANKARA'DAN BİR VEKİL ARADI"

Yalçın Bayer yazısında, şunları kaydetti: Ankara'’dan bir ‘vekil’ 'Bir konuda sizi bilgilendirmek istiyorum' diyor. 'AK Parti ve MHP dökülürken, CHP’nin ‘başarılı’ olamaması, bu nedenle yapılan araştırmalara göre tepkisizlik ve güvensizlik unsurların öne çıkması, CHP’nin yeni bir kadrolaşmada kararlı olduğu gösteriyor.' 'Aman' diye ekleyerek isminin ortaya çıkmamasını rica ediyor, 'Çünkü başıma gelebileceklerden endişe duyuyorum' diyor. CHP’nin yeni ‘atağının’ hazırlıkları için Kılıçdaroğlu’nun bazı isimleri kadrosuna dahil ettiği de öğrenildi.

"GENEL MERKEZ'DE 13. KATINDA YER TAHSİS EDİLDİ"

Bu isimlerin en önemlisi, ANAR Araştırma’nın başındaki akademisyen İbrahim Uslu’nun Kılıçdaroğlu’na danışman olarak getirilmesi. Daha önce AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi danışmanlığında bulunan Uslu’ya CHP Genel Merkezi’nin 13. katında yer tahsis edildi.


kılıçdaroğlu, ibrahim uslu
ÖNCEKİ Meral Akşener'den Bahçeli'ye yanıt: İşim bitti eve dönüyorum SONRAKİ Hamza Yerlikaya'ya bir kötü haber daha