• USD  7,41
  • EURO  9,02
  • BORSA  1.542,45
  • ALTIN  440,13
SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu'nun tatil kaçamağı

Kılıçdaroğlu'nun tatil kaçamağı

21 Eylül 2020 15:05

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde tatil için Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde mütevazı bir tatil yaptı.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen hafta sonu Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde herkesten gizleyerek yaptığı 4 günlük mütevazı tatilin ayrıntıları ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu'na davet Hurşit Güneş'ten geldi.


Davet Hurşit Güneş'ten geldi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, önceki hafta Ankara’da kendisini ziyaret eden Kocaeli eski Milletvekili Prof. Hurşit Güneş’e kısa ve gözlerden, siyasetten uzak bir tatile ihtiyacı olduğunu anlattı. Hurşit Güneş’de Genel Başkan’ı Kandıra’ya davet etti. Kılıçdaroğlu, bu daveti kabul etti. CHP Genel Merkezi’nde hafta sonu programı kimseye söylenmedi. Basına haber verilmedi. CHP Kocaeli örgütü de bu sürpriz tatilden hiç haberdar olmadı.

Nerede konakladı?

Kemal Kılıçdaroğlu, geçen perşembe günü beraberinde eşi, kızı, damadı, torunu ve çok az sayıda koruması ile birlikte Kandıra’ya geldi. Kılıçdaroğlu’nu aynı gün İstanbul’dan memleketi Kandıra’ya geçen Hurşit Güneş karşıladı. Bu arada, Hurşit Güneş’in kardeşi Ayşe Ayata ile, CHP milletvekili olan eşi Sencer Ayata’nın Kandıra Seyrek sahilindeki Kantur Sitesi’nde bulunan evleri, Kılıçdaroğlu ailesi için hazırlanmıştı. Ayata’lar, Kandıra’daki baba evine geçerken, kendi evlerini Kılıçdaroğlu’na tahsis ettiler.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kandıra’daki rehberi Hurşit Güneş oldu. Kılıçdaroğlu ve Güneş, Cuma günü Bağırganlı’da balık yediler. Kılıçdaroğlu, Bağırganlı’da bir balıkçı teknesine binerek Karadeniz’e açıldı. Balıkçıların sorunlarını dinledi.Kemal Kılıçdaroğlu, Kandıra’daki dört gününün büyük bölümünü uzun yürüyüşler yaparak geçirdi.

Hurşit Güneş’in Ses Kocaeli gazetesine verdiği bilgiler şöyle oldu:

“-Seyrek bölgesinde, Kantur Sitesi’nin arkasındaki ormanlık arazide yaklaşık 20 kilometre yürüdük. Hiç siyaset konuşmadık. Kemal Bey son derece zinde ve sağlıklı. Yürürken yanında ben yoruldum, Kılıçdaroğlu yorulmadı.”

Mancarlı pideyi sevdi

Cumartesi günü Hurşit Güneş, önemli konuğuna Kandıra’nın ünlü Mancarlı Pidesi’nden ikram etti. Kılıçdaroğlu ailesi için Kandıra’da özenle hazırlanan Mancarlı Pide’yi CHP Genel Başkanı’nın çok sevdiği, “Neden bunu Ankara’da yapmıyorlar. Bu lezzeti bütün Türkiye’nin, bütün dünyanın tanıması gerekir” dedi.

Baba Tepe'ye çıktı

Kemal Kılıçdaroğlu, Hurşit Güneş ile birlikte, Kandıra’daki Baba Tepe’yi de ziyaret etti, Akçakoca anıtında dua etti. CHP Genel Başkanı,Pazar günü akşam saatlerinde Kandıra’dan ayrılıp, Ankara’ya döndü. Hurşit Güneş de Kılıçdaroğlu ailesini en iyi şekilde ağırlamanın mutluluğu ile İstanbul’daki evine geçti.

4 günlük Kandıra tatili sırasında Kılıçdaroğlu bol bol yürüyüş yaparken, eşi, kızı ve torunu Kantur Sitesi sahilindeki mükemmel plajda denize girdiler. Kılıçdaroğlu ailesi, bu yılki ilk ve tek yaz tatilini Kandıra’da gerçekleştirirken, gelecek yaz döneminde aynı bölgede daha kapsamlı bir yaz tatili için de sözleştiler.


ÖNCEKİ Muharrem İnce'den liderlik yanıtı! SONRAKİ MHP bu kez de Rutkay Aziz'i hedef aldı