• USD  7,29
  • EURO  8,53
  • BORSA  1.060,59
  • ALTIN  477,15
SON DAKİKA

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan'ın Asker karısı gibi ağlıyor sözlerine tepki yağdı

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan'ın Asker karısı gibi ağlıyor sözlerine tepki yağdı

08 Aralık 2019 17:14

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, İYİ Partili İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya'yı eleştirirken "Asker karısı gibi ağlıyor" ifadesini kullandı.


MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, düzenlediği basın toplantısında İncirliova'nın İYİ Partili Belediye Başkanı Aytekin Kara'yı hedef aldı. Pehlivan'ın toplantıda söylediği "Asker karısı gibi ağlıyor" ifadesi asker eşlerinin büyük tepkisini topladı.

ASKER KARISI GİBİ AĞLIYOR

Kara'ya yönelik "Maşallah asker karısı gibi ağlıyor" ifadeleri sosyal medyayı ayağa kaldıran MHP'li Pehlivan, "Kendisinin seçimlerde bir takım açıklamaları vardı. 'Satmayacağız, sattırmayacağız, yok satıldı, o oldu, bu oldu' gibi konuşuyor. Geldiği günden beri maşallah asker karısı gibi ağlıyor. Devamlı bir serzeniş içerisinde" dedi. Pehlivan'ın bu sözlerine tepki yağdı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

MHP'li başkanın kullandığı skandal ifadelere sosyal medyada tepki yağdı. Bir sosyal medya kullanıcısı, "Bu ülkede kadın olmak harbi zor be! Asker eşi olsan bile laf yiyorsun. Burak Pehlivan, ya çıkıp özür dileyin ya da edebinizle istifa edin" diyerek çok sert tepki gösterdi.


mhp, iyi parti, Burak Pehlivan, Aytekin Kara
ÖNCEKİ İYİ Partili Aydın: Mutlaka ama mutlaka iktidar olacağız... SONRAKİ Şehir Üniversitesi tartışması büyüyor! Özdağ'dan Erdoğan'a çağrı: Talimat versin