• USD  7,27
  • EURO  8,64
  • BORSA  1.034,40
  • ALTIN  478,56
SON DAKİKA

Muharrem İnce'yi kurultayda tuvaletin önüne oturttular

 Muharrem İnce'yi kurultayda tuvaletin önüne oturttular

31 Temmuz 2020 11:00

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, dünkü köşesinde CHP'li Muharrem İnce'nin parti kuracağını duyurmuş, iddia siyaset gündemine bomba gibi oturmuştu. Bayer bu kez, İnce'nin Yalova'dan Bodrum'a hareket ettiğini yazdı.


Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, CHP'li Muharrem İnce'nin 15 Eylül'de Hakkari'de partisini ilan edeceğini yazmıştı.

Siyaset gündeminde tartışma konusu olan olayla ilgili yeni bir yazı yayımlayan Bayer, Muharrem İnce'nin kırgınlıklarını aktardı. Bayer'e göre,  "İki sene önce milyonları meydanlara toplayan, değişim olabileceğine, iktidarın seçimleri kaybedebileceğine toplumu inandıran Muharrem İnce’yi kurultayın yapıldığı alanın son sırasına tuvalet önüne oturttular, bu gerçek bir eleştiridir."

Muharrem İnce'nin 'daha önce siyaset yapmamış, genç, alanında uzman kişilerle program çalıştığını' iddia eden Yalçın Bayer'in bugünkü yazısı şöyle:

Eski Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin yeni parti kuracağı haberi büyük yankı uyandırdı.

İnce, Yalova’da kurbanını kestikten sonra kendi kullandığı otomobiliyle Bodrum yönüne hareket etti.

Telefonla arayan çok partili oldu. Bize kızan da vardı, kendisini bir umut olarak gören de...

CHP’nin ‘ağır’ isimlerinden biri “Benim bildiğim Muharrem İnce, CHP’den ayrılmaz

nce’nin ‘kırgınlıklarını’ özetlersek:

Doğu Perinçek, Temel Karamollaoğlu hakkında “Demokrasi için imza verin, aday olsunlar” diyen Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin İnce’ye oy ve imza veren delegeleri siyaset dışına itmesine Muharrem İnce’nin çok üzüldüğünü biliyoruz. İki sene önce milyonları meydanlara toplayan, değişim olabileceğine, iktidarın seçimleri kaybedebileceğine toplumu inandıran Muharrem İnce’yi kurultayın yapıldığı alanın son sırasına tuvalet önüne oturttular, bu gerçek bir eleştiridir. Saraya gittiğini ima ederek iftira atmaya, itibarsızlaştırmaya çalıştılar. Daha vahimi seçim gecesi 46 bin sandık sonucunu alamamalarına ve CHP’nin sisteminin çökmesine rağmen başarısızlıklarını Muharrem İnce’ye iftira atarak örtmeye çalıştılar.

Biz de şöyle diyebiliriz:

Muharrem İnce çocuk yaştan beri CHP’li ve Atatürkçü olduğu için sustu, “Kan kusarım, kızılcık şerbeti içerim” dedi. “Partim değil, ben yıpranayım” dedi ama gelinen noktada CHP’yi CHP’li olmayanların yönettiğine inanıyor. Tıpkı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aday yapıldığı gibi...Abdullah Gül, Ali Babacan gibi isimlerin aday yapılıp seçmenin tıpış tıpış gidip oy vereceği bir tabloya itiraz ediyor. Bu nedenle parti kuracağına ve/veya Cumhurbaşkanı adayı olacağına inanıyorum. Hatta daha önce siyaset yapmamış, genç, alanında uzman kişilerle program çalıştığını biliyoruz.

Ne derler: Hırs aklın önüne geçmemeli... İnce bu kurala uyar mı, bilmiyoruz.

Bir süre izlememiz gerekiyor.


ÖNCEKİ Uzmandan 7.4'lük deprem uyarısı SONRAKİ Filiz Akın'dan İstanbul Sözleşmesi tepkisi