• USD  7,55
  • EURO  9,00
  • BORSA  1.541,98
  • ALTIN  411,39
SON DAKİKA

Nevşin Mengü, Sözcü'ye transfer oldu!

Nevşin Mengü, Sözcü'ye transfer oldu!

27 Mart 2020 13:37

CNN Türk'ten ayrılarak Almanya merkezli Deutsche Welle'nin Türkiye servisinde programlar yapmaya başlayan gazeteci Nevşin Mengü'nün yeni adresi Sözcü oldu.


Sözcü gazetesi internet sitesinde Mengü'nün haberini, "Gazetecilikte, genç kuşağın yıldız ismi Nevşin Mengü artık Sözcü ailesinde… Mengü şimdilik Sozcu.com.tr'de yakın gelecekte de Sözcü TV'de sizlerle olacak…" diyerek duyurdu.

NEVŞİN MENGÜ KİMDİR?

Nevşin Mengü, 1982 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Burak adında bir erkek kardeşi olan Nevşin Mengü, politikacı Şahin Mengü ve Figen Mengü'nün kızıdır. Aslen Kastamonu İneboludur. İlkokulu bitirdikten sonra ortaokul ve liseyi Ted Ankara Koleji'nde bitirdi.

Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun olduktan sonra da yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi'nde “Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler” üzerine yaptı.

2005 yılında Kanaltürk televizyonunda televizyonculuğa başladı.

Nevşin Mengü, bu kanalda ilk olarak Kadınlar Kulübü programını sundu. 2006 yılında da Habertürk'de muhabirliğe başladı. Ardından TRT’ye prodüksiyon ve iletişim hizmetleri sağlayan One Ajans’ın Tahran muhabirliğini yapmak üzere Tahran’a giderek 1,5 yıl orada kaldı.

Nevşin Mengü, Temmuz 2011'de Kanal D'nin ana haber sunucusu Mehmet Ali Birand'ın sağlık sorunları nedeniyle yayına çıkamaması sonucu aynı gün içinde iki farklı televizyon kanalında ana haber bülteni sunarak televizyonculuk tarihine geçmiştir.

Hürriyet Gazetesi'nde de 6 ay çalıştıktan sonra geçtiği CNN Türk kanalında editörlük yaptı ve ana haber bültenlerini sundu.

2017 yılının Mayıs ayında CNN Türk yönetimi tarfından işine son verildi.

Nevşin Mengü, 2017 yılından beri BirGün Gazetesinde ve Bavul dergisi'nde köşe yazıları yazmaktadır. Mengü, iyi derecede İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Farsça biliyor.


transfer, nevşin mengü, sözcü
ÖNCEKİ Ana haber bültenini evden sundu SONRAKİ Canlı yayında duygulandıran anlar: CNN Türk spikeri Buket Güler, canlı yayında gözyaşlarını tutamadı