• USD  17,95
  • EURO  18,29
  • BORSA  2.980,00
  • ALTIN  1.020,41
SON DAKİKA

Plajda bira içen iki kadın doktora şok

Plajda bira içen iki kadın doktora şok

13 Eylül 2017 17:22

Zonguldak’ta Kapuz Plajı’nda bira içen iki kadın doktora,polis tarafından, Kabahatler Kanunu’nun ’Çevreye rahatsızlık verme’ maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle109’ar lira idari para cezası uygulandı.


Olay, dün akşam saatlerindeZonguldak Belediyesi’nin işlettiği Kapuz Plajı’nda meydana geldi. Doktor 32 yaşındaki S.Ç. ve meslektaşı olan kadın arkadaşı, Kapuz Plajı’na geldi ve yanlarında getirdikleri portatif sandalyelere oturdu. Kitap okuyup güneşlenen 2 kadın doktor, bir süre sonra yanlarında getirdikleri biraları çıkardı.Yanlarına gelen plaj görevlisi, sahildeiçki içmenin yasak olduğunu söyleyerek, kadınları uyardı.Plajın kamu malı olduğunu, kimseye rahatsızlık vermeden içki içmenin yasaklanmasınınkanuna aykırı olduğunu söyleyen kadınlar ile görevliarasında tartışma çıktı.

Kadın doktorlar, daha sonra gelen zabıta ilede tartışınca polise haber verildi. Polis ekibi iki kadın doktoru, haklarında şikayet olduğunu söyleyerek karakola götürdü. S.Ç. ve arkadaşı, Kabahatler Kanunu’nun ’Çevreye rahatsızlık verme’ maddesni ihlal ettikleri gerekçesiyle 109’ar lira idari para cezası uygulanarak serbest bırakıldı.

’ÜSTÜM ISLAK ŞEKİLDE KARAKOLDA BEKLEDİM’


DHA’ya açıklama yapan doktor S.Ç.,mesai sonrası, kitap okumak ve serinlemek içinplaja gittiklerini söyleyerek, şöyle konuştu:

"Biramı açtım ve bir yudum aldım. Görevli geldi. Bize içki içmenin yasak olduğunu söyledi. Biz de halk plajında bu yasağın olamayacağını söyledik. Bize ’Erkek olsanız sizi yaka paça dışarı atardım’ dedi. Biz de kadın olduğumuz için yapması gereken uygulamadan imtina etmemesini, ne gerekiyorsa yapmasını istedik. Amirini çağırdı. Amiriyle de yaklaşık 15-20 dakika konuştuk. Bu yasağın kanuni olmadığını anlatmaya çalıştık fakat anlamadılar ve polisi aradılar. Ben o sıra denize girdim.İsmin anons edildi ve denizden çıkartıldım. Bizi önce hastaneye sonra karakola götürdüler. Alkol kontrolünde arkadaşımda sıfır çıktı, bende ise 0.50 promil çıktı. Para cezası kestiler. Üstüm ıslak şekilde karakolda bekledim ve gece çıkabildik."


zonguldak, hastane, deniz, plaj, karakol, doktor, bira
ÖNCEKİ Kebapçı Selahattin'e kötü haber SONRAKİ İstanbul'da dev operasyon başladı