• USD  17,95
  • EURO  18,30
  • BORSA  2.980,00
  • ALTIN  1.021,49
SON DAKİKA

Sedat Peker'den Mehmet Ağar hakkında ağır iddialar

Sedat Peker'den Mehmet Ağar hakkında ağır iddialar

25 Haziran 2022 09:03

Sedat Peker'in 'basın danışmanı' olarak bilinen Emre Olur, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'a uyarıda bulundu ve "Reis yalanlanmayı hiç sevmez. Bence bu işi düzelt yoksa akşama SADAT’cılardan daha kötü duruma düşersin" dedi.2012 yılında Aydın Yenipazar Cezaevi'ne giren eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, o dönem cezaevine helikopter pisti yaptırdığı iddiasıyla ilgili "Onu yaptıran o dönem ki Nazilli Belediye reisidir" dedi.

Mehmet Ağar'ın Mübariz Mansimov'a yanıt olarak yaptığı bu açıklama üzerine Sedat Peker'in 'basın danışmanı' olarak bilinen Emre Olur da Ağar'a 'sözlerini düzeltme' çağrısında bulundu.

"BİZ BÖYLE BİR KAHPELİK YAPMAYIZ"

İş insanı Mübariz Mansimov tarafından ortaya atılan iddiaya ilişkin Azeri gazeteci Eynulla Fatullayev'e konuşan Ağar, helikopter pisti yaptırdığı iddiasını yalanlayarak, "Onu yaptıran o dönem ki Nazilli Belediye reisidir. Bugün de MHP Aydın İl Başkanıdır" dedi. Azeri gazeteci Eynulla Fatullayev’e konuşan Ağar "İyi kötü bir ekmek tuz yemişiz biz böyle bir kahpelik yapmayız. Kimsenin arkasından da konuşmayız. Konuştuklarının hepsi yalandır aşağı yukarı" dedi.


Ağar şunları söyledi:

"BOŞ BOŞ ŞEYLER KONUŞUYOR"

"Bir tanesine cevap vereyim. Diğerlerini ciddiye bile almıyorum. Ben cezaevinde yatarken cezaevine helikopter pisti yaptırdığımı söyledi. Onu yaptıran o dönem ki Nazilli Belediye reisidir. Bugün de MHP Aydın İl Başkanıdır. Hangi bir yalanını söyleyeyim çok. Onun için bana yakışmaz. Çünkü onun düştüğü seviyeye düşmek bizim işimiz değil. Kendi kendine konuşuyor. Bizim meselelerimiz ciddi meselelerdir. Devletin meseleleridir. Milletin meseleleridir. Boş boş şeyler konuşuyor."


Ağar'ın sarf ettiği sözler üzerine Sedat Peker'in 'sözcüsü' Emre Olur konuya ilişkin Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. 

"BENCE BU İŞİ DÜZELT YOKSA..."

Olur'un Ağar'a seslendiği paylaşımda "Mehmet Ağar derin devletin başı, Mübariz Mansimov’un söylediği şeylerden sadece birini yalanlamışsın. Ancak bazı gazeteler Sedat Peker’i yalanladı diye haber yapmışlar. Reis yalanlanmayı hiç sevmez. Bence bu işi düzelt yoksa akşama SADAT’cılardan daha kötü duruma düşersin" denildi.

Saatler sonra Peker'den Ağar ile ilgili ağır iddialar geldi.


Emre Olur'un hesabından Sedat Peker'in Ağar'a yönelik paylaşımları yayınlandı ve Toplam 16 tweeten oluşan paylaşımda Peker, Ağar hakkında özetle şunları söyledi:

MARİNADA YAPILAN KAÇAKÇILIKLAR


Emre Olur'un hesabını kullanarak açıklama yapan Peker, "Derin Memet" dediği Mehmet Ağar'a "Marinadan yapılan uyuşturucu, mazot, insan kaçakçılıklarını niye söylemedin? Kutlu Adalı cinayetini, 90’lı yıllardaki faili meçhulleri niye anlatmadın?" diye seslendi.

PETKİM'E ADAM KOYMA

Peker, Tarık Ümit'in öldürtüleceğini bildiğini ve bunu kendisine söylediğini iddia etti. Peker ayrıca FETÖ'den görevden uzaklaştırılan Aydın eski Başsavcısı Ekrem Yiğit'i, Mehmet Ağar'ın PETKİM'e yerleştirdiğini yazdı.

FETHULLAH GÜLEN'İN ÇERÇEVELETİLEN MEKTUBU 

Peker'in iddialarına göre Fethullah Gülen, Mehmet Ağar'a cezaevindeyken 7 kitap yolladı. Peker, Mehmet Ağar'ın Fethullah Gülen'in yolladığı mektubu çerçeveletip duvarına astığını da ileri sürdü.

Peker ayrıca Mehmet Ağar'ın uyuşturucu kaçakçısı Orhan Adıbelli cinayetinde de rolü olduğunu iddia etti.

Peker, Mehmet Ağar'ın oğlu Tolga Ağar'ın kokain kullandığı için Mubariz Mansimov'un yanından uzaklaştırıldığını da yazdı.

MEHMET BARLAS'A 'DİLİN ÇOK UZADI' 
Mehmet Barlas ile ilgili de 'dilin çok uzadı' diyen Peker, "Boğazdaki Les Ottomans otelde gözlerden uzak bir şekilde iş takibi sonucu aldığın cukkaları da anlatacağım. Sizi mahvedecem, sizi kibrit kutusundan çıkarıp iğnenin deliğinden geçirecem, göreceksiniz… SÖZ NAMUS…" dedi.


"AVRUPA'DA ARANAN İRANLI AHMED NAZARİ'Yİ TÜRKİYE'DE NASIL SAKLADIN?"  

Sedat Peker, danışmanı Emre Olur'un hesabından Mehmet Ağar'ı hedef alarak, Ağar'ın İran vatandaşı Ahmed Nazari’yi Türkiye’de sakladığını, sonra da vatandaşlık verdirdiğini de iddia etti ve elindeki belgeleri paylaştı.


ÖNCEKİ Babacan, Gezi Davası için dilekçe verdi SONRAKİ Şekere Büyük zam