• USD  7,81
  • EURO  9,35
  • BORSA  1.328,73
  • ALTIN  452,29
SON DAKİKA

Şeratçı Akit'in yazarı Abdurrahman Dilipak: FETÖ 2020'de af bekliyor

Şeratçı Akit'in yazarı Abdurrahman Dilipak:  FETÖ  2020'de af bekliyor

26 Aralık 2019 10:06

Şeratçı Akit gazetesinin yazarı Abdurrahman Dilipak, “Senaryoya göre AKP BOP ile zaten aynı projenin bir parçası olacaktı. İşin Teolojik ve Sosyolojik ayağını FETÖ, siyasi ve askeri ayağını AKP üstlenecekti” dedi.


İktidara yakın Şeriatçı Akit gazetesinin yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP ve FETÖ arasındaki ilişkiyle ilgili flaş ifadeler kullandı. FETÖ’nün daha çok AKP’de örgütlendiğini belirterek, “Senaryoya göre AK Parti BOP ile zaten aynı projenin bir parçası olacaktı. İşin Teolojik ve Sosyolojik ayağını FETÖ, siyasi ve askeri ayağını AKP üstlenecekti” ifadelerini kullandı. Dilipak ayrıca, FETÖ’nün ‘Örtülü bir af’ beklediğini de dile getirdi.

 Abdurrahman Dilipak’ın “FETÖ’cülerin 2020 için beklentileri” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Cemaat Türkiye’de “örtülü bir af” beklentisi içinde. Diyorlar ki, “Yeni yargı düzenlemeleri ile ve Yargıtay kararları, AYM kararları çerçevesinde suçun niteliği değişecek ve birçok kişi cezaevinden çıkabilir.

Israrla üzerinde durduğum bir konu var benim: FETÖ’cüler bir halt ettiler, darbeye kalkıştılar ve cezalandırılıyorlar. Bir kısım davalar sonuçlanırken bir yandan yeni açılan davalar var olduğu gibi açılacak olan davalar da var.

Daha önemli bir konu var aslında, onu ıskalıyoruz. Siyasi endişe dini endişenin önüne geçti. FETÖ’nün dini piyasaya hakimdi. O dine inananlar, her partide vardılar, daha çok da AK Parti’de örgütlenmişlerdi. Senaryoya göre AK Parti BOP ile zaten aynı projenin bir parçası olacaktı. İşin Teolojik ve Sosyolojik ayağını FETÖ, siyasi ve askeri ayağını AK Parti üslenecekti. Bu proje “one minute” ile çıkmaza girince ipler koptu. 15 Temmuz gündeme geldi. 17/25 veya 15 Temmuz öncesi dönemde bu dine inananlardan darbeye destek vermeyenler yargı sürecinin dışında kaldılar.


akp, Abdurrahman Dilipak, fetö, akit
ÖNCEKİ Kredi borcu olanlar dikkat! Akbank, 714,5 milyon TL'lik kredi alacaklarını sattı SONRAKİ AKP'li Orhan Erdem, Tarım Bakanlığımız duysun diye söylüyorum, çiftçimiz 5 yıldır geri gidiyor