• USD  6,85
  • EURO  7,74
  • BORSA  116.741,36
  • ALTIN  390,74
SON DAKİKA

Sıla: Zor sınavların kadınıyım

Sıla: Zor sınavların kadınıyım

08 Mart 2019 09:55

Ahmet Kural tarafından darp edilen ve dün söz konusu şiddet olayına ilişkin davanın ilk duruşmasına katılan Sıla Gençoğlu, "Zor bir sınavdı, ama ben zor sınavların kadınıyım."dedi.


Sıla Gençoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Hürriyet yazarı Ayşe Arman'a konuştu.

 


© AA / İSA TERLİ
Sıla-Kural davasında ilk duruşma görüldü: Taraflar karşılıklı suçlamaları reddetti, dava ertelendi
Birkaç ay önce sevgilisi Ahmet Kural tarafından darp edilen ve olayı mahkemeye taşıyan Gençoğlu,"Dürüst olmalıyım ki başıma gelen malum olaydan sonra, ben de kendi içimde çok yol aldım. Ve bazı uyanışlar yaşadım. Açıkçası bu olay benim için alarm oldu" dedi. 

Konuya ilişkin olarak Arman'ın yönelttiği sorular ve Gençoğlu'nun yanıtları şöyle:

- Dün senin için zor bir gündü…

Doğru. Zor bir sınavdı, ama ben zor sınavların kadınıyım. Sonuç ne olursa olsun, hakkımı yasalar çerçevesinde arama gücünü kendimde bulduğum için rahatım.

- Baştan beri çok sıkı bir duruş sergiledin, bir kere konuştun bir daha da konuşmadın…

Ben bu konunun bir magazin gündemi olmasından kaçındım hep. "Bu bir toplum yarası, hafife alınmamalı!" diye düşündüm. Gerçekliğinden saptırmak adına dünya kadar laf konuşuldu, oysa gerçek bir tane. Orada neler olduğunu ben biliyorum. Dolayısıyla konuşma ihtiyacım yok. Çünkü vicdanım rahat, suçlu olan ben değilim…

Yazının tamamını okumak için


magazin, ayşe arman, sıla gençoğlu, ahmet kural
ÖNCEKİ Binali Yıldırım'a canlı yayında Semiha Yıldırım süprizi SONRAKİ Optimar'ın anketine göre ekonomik sorunları kim çözer ?