• USD  6,87
  • EURO  7,78
  • BORSA  118.991,69
  • ALTIN  400,53
SON DAKİKA

Skandal: Muharrem İnce’ye CHP ve Kılıçdaroğlu kumpası

Skandal: Muharrem İnce’ye CHP ve Kılıçdaroğlu kumpası

23 Kasım 2019 15:35

Saraya giden CHP’li iddasının kaynağı Talat Atilla çıktı. Atilla kendi yazmadığı haberi neden Rahmi Turan’a verdi? O dedikoduyu CHP içinden ve Kılıçdaroğlu onayıyla kim Talat Atilla’ya sızdırdı?


Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştüğü iddiasını ortaya atan Rahmi Turan’ın kaynağı belli oldu. Her şey gün gibi ortaya çıktı. CHP sözcüsü Saray’a giden CHP’li kim açıkla diye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklenirken Talat Atilla kaynağının CHP olduğunu söyledi. Dahası Talat Atilla bu iddiayı Kılıçdaroğlu’nun da doğruladığını belirtti.

Yani CHP lideri Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimi gazeteci Talat Atilla’ya Muharrem İnce’nin Saray’da Erdoğan’la gizli görüşme yaptığı dedikodusunu yazdırıyor. Ardından da kendi ortaya attıkları iddiayı doğrulasın diye Erdoğan’a çağrıda bulunuyor. 

İşte bugün yaşananların özeti:

Günlerdir Türkiye’nin konuştuğu olayın kaynağı Talat Atilla çıktı.

Rahmi Turan bu ismi açıklarken şunları söyledi:

“20 yıldır tanıdığım, inandığım ve güvendiğim Talat Atilla kardeşimin durup dururken, ‘Rahmi Turan’ın verdiği haberin kaynağı ben değilim’ diye açıklama yapmasını çok garip buldum, ayıpladım, gücendim. Ben bu konuda açıklama yaparken haber kaynağımın adını sürekli gizledim.

Hatta TV programlarında bana o kadar sormalarına rağmen cevap bile vermedim. Mesleki ahlakım gereği haber kaynağımın adını söylemedim, bu konuda hassasiyet gösterdim. Ancak Talat Atilla’nın açıklaması beni çok üzdü. Bu açıklamayı yapmak zorunda bıraktı. Haber kaynağım kesinlikle Talat Atilla’dır.

Bu arada şunu da söylemem gerekiyor: Talat Atilla’ya da bunları bir başka haber kaynağı söylemiştir. Bu haber kaynağının kim olduğuna yönelik tahminlerim var. Bu haber kaynağının onu da yanılttığını düşünüyorum. İsmini biliyorum ancak, onu şimdilik söylemiyorum. Gazeteciyim. Bu konuda araştırmalar yapıyorum. Bulduğum zaman bunu da söyleyeceğim.”

TALAT ATİLLA: KAYNAĞIM CHP'Lİ

Rahmi Turan'ın açıkladığı kaynağı Talat Atilla da kabul etmek zorunda kaldı. Atilla sahibi olduğu sitede "Yanıt veriyorum!" başlıklı bir yazı kaleme aldı ve kendi kaynağının da "bir CHP'li" olduğunu söyledi. Atilla açıklamasında iddia edilen gizli görüşmeye dair şu bilgileri de öne sürdü:

"Şimdi geleyim bu habere…

1. 9 Kasım gece 01:15 de görüşme olduğu…

2. Giren ve çıkan plakaların isimleri. Resmi kaydı olmayan 06 sfg 4543 plakalı araçla giriş yapıldığı, çıkarken de 06 ghj 1290 plakalı beyaz Auidi marka araçla çıkıldığına kadar ayrıntılı bilgiler vardı."

İŞTE TALAT ATİLLA'NIN O YAZISI:

“Rahmi Turan ‘Gazeteci kaynağını açıklamaz’ dediği için ve Rahmi Turan’ı korumak için 'Benim dememeyi tercih ettim'

Konuyu en ufak ayrıntısına kadar yazmanın vakti geldi.

Haber bana geldiğinde çok yönlü çek ettim...

Hatta, bununla yetinmedim.

Bu haberi CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na da bir şekilde ‘Bu haber doğru mu?’ diye doğrulattım.

Haberi ilk önce zaman zaman yazılarımdan alıntı yapan, turktime’da yazan Rahmi Turan’a verecektim ama yurt dışı telefonu çalınca saat farkını o an hesaplayamadığım için gece olabilir diye arayıp kapattım.

Bunun üzerine sahibi olduğum haber sitesini kendi hesabında öneren Uğur Dündar’ı aradım. Dündar bana ‘CHP’yi dizayn ediyor diye saldırırlar’ dedi.

Bunun üzerine haberi kendi sitem de yazmaya karar verdim ancak Rahmi Turan’ı çaldırıp kapattığım için, neden aradın sorusuna da yanıt olsun, hem de ilk haberi yazmasına niyetlendiğim kişi olduğu için arayarak haberi söyledim.

‘Tamam, yazarım’ dedi.

Ve bilgileri gönderdim.

Şimdi geleyim bu habere…

1. 9 Kasım gece 01:15 de görüşme olduğu…

2. Giren ve çıkan plakaların isimleri. Resmi kaydı olmayan 06 sfg 4543 plakalı araçla giriş yapıldığı, çıkarken de 06 ghj 1290 plakalı beyaz Auidi marka araçla çıkıldığına kadar ayrıntılı bilgiler vardı.

Tüm bunlar bilgi olarak geldi.

Kısa süre önce İyi Partili bir yetkilinin de Erdoğan’la gözlerden uzak görüşmesi de kamuoyuna sızmıştı.

Tüm bunlara rağmen CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na bir şekilde haberin doğruluğunu onaylatınca içimde şüphe kalmadı.

Ne Muharrem İnce’ye…

Ne CHP’ye…

Ne iktidar partisine karşı değil, sadece habercilik arzusuyla davrandım.

Gelelim haber kaynaklığı meselesine…

Kaynağımın ismini söylemem söz konusu olamaz ama bir CHP’li…

Ya Kemal Bey, ya da kendisinin konuşmasını beklerim doğrusu..

Kılıçdaroğlu haberi doğruladıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın net açıklamaları üzerine haberi yeniden kaynağıma sorgulattım.

‘Yine altını çizerek yüzde yüz doğru’ dedi.

Şimdi, Kemal Beyin ve doğrulattığım CHP’li kaynağın konuşmasını bekliyorum…”

NELER OLMUŞTU

Muharrem İnce ismini “açıklamak zorunda kalan” Rahmi Turan bu iddiasının kaynağının da “20 yıldır tanıdığı bir gazeteci olduğunu” belirtmiş ve eklemişti:

“Saray çevrelerine yakın, oralardan iyi haber alabilen, onlarla diyaloğu olan bir kişi. Onların içinde değil elbette.”

BEN DEĞİLİM DEMİŞTİ

Odatv, okların çevrildiği Talat Atilla’ya “Rahmi Turan’ın yazısındaki haber kaynağı siz misiniz” diye sormuştu. Gazeteci Atilla ise Odatv’ye “Haberin kaynağı ben değilim” demişti.

Talat Atilla açıklamalarına şöyle devam etmişti:

“‘Cumhurbaşkanı'nın CHP'li bir isimle görüştüğü doğru ama, ismini söylemem' diyen Kılıçdaroğlu'na ‘ismi açıklamak, gereğini yapmak senin boynunun borcudur' demek gerekir, diye düşünüyorum. Bunun yerine Rahmi Turan'ın linç edilmesi çok yönlü tuhaflıklar taşıyor. Kılıçdaroğlu’nun ‘doğru açıklayamam’ ifadesini, hangi bilgi ve olguya dayandırdığının sorguya değer olduğunu düşünüyorum.”

Gazeteci Atilla twitter’dan da şöyle yazmıştı:

“Değerli dostlar, Rahmi Turan aynı zamanda benim sitemde yazıyor diye Rahmi Turan'ın yazısını benimle irtibatlayanların hepsini mahkemeye vereceğim. Çok çirkin.”


chp, Kemal kılıçdaroğlu, Rahmi Turan, Talat Atilla, saraya giden CHP’li
ÖNCEKİ İtalyanlar Yapı Kredi’den çıkıyor iddiası SONRAKİ Komünist Başkan Maçoğlu’nun Oxford çıkarması