• USD  6,81
  • EURO  7,58
  • BORSA  105.520,47
  • ALTIN  381,37
SON DAKİKA

Sol parti üyesine cemaat gözaltısı

Sol parti üyesine cemaat gözaltısı

01 Eylül 2016 12:10

Devrimci Sosyalist İşçi Partisi'nin üyesi Mücteba Kılıç, FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alındı


İlk olarak Genç Siviller grubu ile tanınan DSİP üyesi Kılıç'ın, üniversite yıllarında Fethullah Gülen'in yanında ağlayarak şiir okuduğu görüntüleri ortaya çıktı
 

2010 referandumunda "Yetmez ama evet" kampanyasına destek veren Devrimci Sosyalist İşçi Partisi'nin üyesi Mücteba Kılıç FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alındı.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Cemaat'in darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 43 yaşındaki Mücteba Kılıç’ın bürosunda ve evinde de arama yapıldı. Kılıç, emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara'ya gönderildi.

Star gazetesinin haberine göre, İstanbul Barosu avukatlarından olan Mücteba Kılıç, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu. Kendisini "sivil toplumcu bir aktivist, özgürlükler bağlamında ayrımcılığa karşı olan bir demokrasi savunucusu "olarak tanımlayan Mücteba Kılıç’ın ilginç bir hayat hikayesi var.

İlk olarak Genç Siviller grubu ile tanınan DSİP üyesi Kılıç'ın, üniversite yıllarında Fethullah Gülen'in yanında ağlayarak şiir okuduğu görüntüleri ortaya çıktı.


cemaat, fetö, devrimci işçi sosyalist partisi, mücteba kılıç, genç siviller
ÖNCEKİ CHP ile MHP arasında Beştepe polemiği SONRAKİ O balıkların tadına bakmak yasak