• USD  8,68
  • EURO  10,19
  • BORSA  1.391,91
  • ALTIN  491,76
SON DAKİKA

Sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel gözaltına alındı!

Sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel gözaltına alındı!

13 Ocak 2020 09:30

TELE1 programcısı, Sosyal Güvenlik Müşaviri Ali Tezel, Terörle Mücadele ekipleri tarafından gözaltına alındı.


TELE1 programcısı, Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel, bu sabah saatlerinde İstanbul’daki evinden hakkında yürütülen terör soruşturması gerekçe gösterilerek Terörle Mücadele ekipleri tarafından gözaltına alındı. Tezel’in 4 günlük gözaltı süresi olduğu öğrenildi.

ALİ TEZEL KİMDİR?

10.09.1966 tarihinde Ödemiş’te doğmuştur. İlkokulu Ödemiş’te tamamladıktan sonra ortaokulu devlet parasız yatılı olarak İzmir Buca Lisesi Ortaokulunda ve Lise’yi de yine devlet parasız yatılı olarak Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’nde 1985 yılında tamamlamış ve aynı yıl Nevşehir’de sağlık memuru olarak göreve başlamıştır. 1987-1989 yıllarında Ankara Numune Hastanesi Hızır Acil Servisinde geceleri çalışıp, gündüzleri de Hacettepe Üniversitesi Anestezi Teknikerliği bölümüne devam etmiştir.

1989 yılında İzmir Alsancak Devlet Hastanesi acil servisinde geceleri çalışırken, gündüzleri de Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi idari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel ilişkiler Bölümüne başlamış ve 1993 yılında, 4 yılda tamamlamıştır.

1995 yılında ÖSYM tarafından yapılan merkezi sınav sonrasında girdiği SSK Sigorta Müfettiş Yardımcısı sınavı ile SSK’da Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.

1998 yılında da Sigorta Müfettişliğine atanmış olup, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, İstanbul 1 Nolu Grup Başkanlığı’nda Başmüfettiş olarak görev almıştır. 2004 yılından, görevden alındığı 2007 yılı Ekim ayına kadar da Grup Başkanı olarak görev yapmıştır.

1 Eylül 2008 günü hem memuriyetten hem de müfettişlik görevinden istifa etmiştir.

Tezel, salı günleri TELE1’de yayınlanan “Ali Tezel’e sorun” programında canlı yayında gelen soruları yanıtlamakta ve bilgi vermektedir.


gözaltı, sgk, uzman, ali tezel
ÖNCEKİ Beşiktaş, Guilherme transferini 40 bin Euro'ya bitirdi SONRAKİ Erdoğan İsmailağa Cemaati'ni ziyaret etti