• USD  6,81
  • EURO  7,58
  • BORSA  107.266,19
  • ALTIN  381,34
SON DAKİKA

Soyer’e çiçek yerine 10 bin kitap geldi

Soyer’e çiçek yerine 10 bin kitap geldi

14 Mayıs 2019 14:43

31 Mart Yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer’in, tebrik çiçeği yerine Gültepe’deki kütüphane için yaptığı kitap bağışı çağrısı dev bir kampanyaya dönüştü.


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in çağrısı ile başlayan kampanyada toplanan yaklaşık on bin kitap, koliler halinde okuyucularla buluşacağı kütüphaneye gönderildi

Kitaplarla fotoğrafını koyan Soyer, twitter hesabından şunları söyledi:

 “Bugün benim için çok mutlu bir gün. Tebrik çiçeği yerine gönderdiğiniz binlerce kitabı Gültepe Kütüphanesi’ne gönderiyoruz. Bu güzel kitapları okuyucularıyla buluşturan herkese çok teşekkür ederim.”

 31 Mart Yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer’in, tebrik çiçeği yerine Gültepe’deki kütüphane için yaptığı kitap bağışı çağrısı dev bir kampanyaya dönüştü. Bir aylık sürede toplanan yaklaşık on bin kitap, koliler halinde okuyucularla buluşacağı kütüphaneye gönderildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kazandığı seçim başarısının ardından kendisine tebrik çiçekleri gönderilmesi yerine belediye kütüphanesine kitap yardımı yapılmasını istemişti. Başkan Soyer’in bu çağrısı kısa sürede büyük yankı buldu.

Bir ayı aşkın bir sürede yaklaşık on bin kitap toplandı.

Dünya klasiklerinden, Türk edebiyatına, yeni çıkanlardan, çok okunan romanlara kadar birçok eserin yer aldığı yüzlerce koli kitap, Gültepe Kütüphanesi’ne gönderildi.

Mazbatayı aldıktan sonra bir ay geçtiğini ve kitap kampanyasının bu kısa sürede çok güzel sonuç verdiğini belirten Başkan Tunç Soyer, “İzmirlilerin tebrik için gönderdikleri kitaplarla güzel bir kitaplık oluştu. Bundan sonra bu kitaplar İzmir’in, Gültepe’nin çocuklarına hizmet verecek. Bu nedenle çok mutluyum. Buradan tekrar çiçek yerine kitap gönderen dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onların desteğiyle bu eşsiz eserlerden oluşan kitaplığı kurduk” şeklinde konuştu.


izmir, kitap, bağış, çiçek, Tunç Soyer, gültepe kütüphanesi
ÖNCEKİ Yalan söyleyenden Cumhurbaşkanı olmaz SONRAKİ TBMM’de rehine krizi!