• USD  6,86
  • EURO  7,73
  • BORSA  115.748,47
  • ALTIN  392,14
SON DAKİKA

Şükriye Tutkun saray konserinde sahne alacak

Şükriye Tutkun saray konserinde sahne alacak

18 Haziran 2020 16:37

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un, Kuzguncuk’taki kaçak yapılarını savunan tanınmış sanatçı Şükriye Tutkun, Saray konserinde sahne alacak


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Kuzguncuk’ta aylık 258 TL’ye kiraladığı Boğaz manzaralı alana izinsiz şömine ve çardak yapmasını savunan komşusu Şükriye Tutkun, Cumhurbaşkanlığı’nın şarkıcılara destek için düzenlediği seyircisiz konserlerde sahne alacak.

KAÇAK YAPILARI SAVUNDU
Son yıllarda AKP’ye yakınlaşan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki 8 Mart etkinliğinde de boy gösteren Şükriye Tutkun, Altun’un Kuzguncuk’taki kaçak yapısına şu sözlerle sahip çıkmıştı:

“Burası gerçekten daha önce mezbelelikti (çöplük), mezbelelik demeye bile bin şahit ister. Çünkü burda kendim de yalnız yaşıyorum. Bugün baktım Twitter’dan bir sürü haberler, beni arıyorlar gazeteciler falan. Fahrettin beyin oturduğu yer olarak trilyonluk, artık rakamlarını da bilemiyorum, bir villa koymuşlar deniz kenarında, yalı pardon. Gerçekten de 50 metrekare oturumlu, 3 katlı. Çünkü burdaki evler hep eski Rum evleri, daha büyük olamaz. Fahrettin bey şunu yapıyor bunu yapıyor dedikleri adamın çocuğu devletin okuluna gidiyor. Ben görüyorum burda, çocuklarıyla selamlaşıyoruz, kendi çöpünü kendileri atıyorlar. Böyle bir hayatı seçmiş adam, daha ne istiyorsunuz ki. Fahrettin beyin suçu herkesin içinde bir mahallede oturmak istemek mi?”

ELEŞTİRİLERE HAKARETLE YANIT VERDİ
Şükriye Tutkun, gündem olan konu ve Altun ailesine destek sözleriyle ilgili daha sonra da sosyal medyadan kendisine yapılan eleştirileri yanıtladı. Tutkun’un kullanıcılarına yanıt verirken başvurduğu, çirkin üslup tepki çekti. Tutkun’un verdiği yanıtlarda “Salyalarınızı görebiliyorum”, “sümüklerin efendisi” gibi ifadeler kullandığı görülüyor.


kaçak, yapı, Şükriye tutkun
ÖNCEKİ Kıdem tazminatı zirvesinden ne cıktı SONRAKİ Sokağa çıkma yasağı saatleri belli oldu