• USD  6,87
  • EURO  7,78
  • BORSA  118.940,78
  • ALTIN  400,33
SON DAKİKA

Süper Lig’in ilk kadın başkanı konuştu: Tüm Türkiye’nin kadınlarını yanımda hissettim

Süper Lig’in ilk kadın başkanı konuştu: Tüm Türkiye’nin kadınlarını yanımda hissettim

24 Kasım 2019 15:28

İstikbal Mobilya Kayserispor’da yönetim kurulu üyeleri tarafından oy birliği ile başkan seçilen ve Süper Lig’in ilk kadın başkanı olan Berna Gözbaşı, “Bütün takımların taraftarlarından mesajlar alıyorum. Tüm Türkiye’nin kadınları Kayserisporlu'dur'' dedi.


İstikbal Mobilya Kayserispor’da dün kulüp başkanı Hamdi Elcuman’ın görevinden istifa etmesinin ardından yönetim kurulu üyeleri oy birliği ile iş kadını Berna Gözbaşı başkan seçti.

Sarı-kırmızılı kulübün 30 Kasım Cumartesi günü yapılacak olağanüstü genel kuruluna kadar görevini sürdürecek ve genel kurulda da adaylığını koyacak Gözbaşı, Süper Lig’in ilk kadın başkanı olarak tarihe geçti.

Hamdi Elcuman’ın danışmanı ve yönetim kurulu üyesi olarak Kayserispor’da görev yapan Berna Gözbaşı, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuştu.

“BÜTÜN TAKIMLARIN TARAFTARLARINDAN MESAJLAR ALIYORUM”

Çok mutlu olduğunu vurgulayan İstikbal Mobilya Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, “İnanılmaz derecede mutluyum. Başkanlığımın tüm Türkiye’de bu kadar yankı uyandıracağını tahmin etmiyordum. Hissediyorum ki tüm Türkiye’nin kadınları Kayserisporludur. Bütün takımların taraftarlarından mesajlar alıyorum. Kadın başkan olunca da nasıl etki edeceğini görmüş olduk. Takımımızı üst sıralara taşımak için çok çalışmam gerekiyor. Burada herkesin bir desteğini alacağım. Mutlu olduğumu ifade edebilirim” dedi.

“ŞEHRİN MARKASINI EN İYİ YERLERE GETİRECEĞİZ”

Kayserispor’un başarısı için çalışacağını belirten Başkan Gözbaşı, “Benim hem anne hem iş kadını hem de değişik sivil toplum kuruluşlarında önemli görevlerim var. Onların arasına bir görev daha eklemiş bulunmaktayım. Bunun sorumluluğunun da çok fazla olduğunu söyleyebilirim. Bir şehrin en büyük markasını temsil ettiğimi görüyorum. Ben de bunun için elimden geleni yapacağım.

Sponsorlarımızın desteğini alacağım. Büyük Kayserispor taraftarının desteğiyle oluşturacağımız yeni yönetimle şehrin markasını en iyi yerlere getireceğiz. Ben bu kulübe ilk girdiğimde Ar-Ge reklam biriminde çalıştım. İş dünyasından takıma destek isterken Kayserispor’un tanınması için çalışıyordum.

Rabbim bunun dün yaşananlarla canlı örneğini gösterdi. Dün bütün Türkiye, İstikbal Mobilya Kayserispor’u konuştu. Ben bütün şehrin artık el ele vereceğini düşünüyorum. Avrupa ve dünyada başarı sağlarsak şehrimizin tanıtımının nerelere gideceğini göreceğiz. İnşallah bunlar hayal olarak kalmaz. Bunları başarıp oralarda bir şeyler konuşuyor oluruz” diye konuştu.


futbol, Berna Gözbaşı, İstikbal Mobilya Kayserispor, Kadın Başkan
ÖNCEKİ Muharrem İnce’nin teşekkür mesajının ardından usta Gazeteci Uğur Dündar'dan açıklama SONRAKİ Talat Atilla’dan Kılıçdaroğlu’na tehdit gibi mesaj: Açıkla yoksa...