• USD  32,20
  • EURO  34,96
  • BORSA  10.899,28
  • ALTIN  2.467,47
SON DAKİKA

Tarım Kredi'de İndirim Çabuk Bitti

Tarım Kredi'de İndirim Çabuk Bitti

10 Eylül 2022 10:23

Tarım Kredi Kooperatifi Marketleri’nde indirim vaadi kısa sürdü. 15 Ağustos’ta yapılan indirim açıklamasının üzerinden bir ay geçmeden fiyatlar zamlandı.


AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tarım Kredi’de tutmayan indirim vaadi de kısa sürdü. Ürünlerin fiyatlarının 20 liraya kadar arttığı görüldü. Erdoğan’ın 8 Ağustos’taki Merkez Karar Yönetim Kurulu Toplantısı’nda (MKYK) Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’ye Tarım Kredi Kooperatiflerine ait marketlerde fiyatları düşürme çağrısında bulunmasıyla 15 Ağustos’ta gerçekleşeceği söylenen indirim vaadi daha bir ay geçmeden boşa çıktı. 15 Ağustos’ta ucuza ürün alabileceğini düşünerek marketleri dolduran yurttaşların olduğu fotoğraflardan geriye boş marketler kaldı.


Önceleri son tüketim tarihi geçmiş ürünlerin satıldığı ve üretim tarihi olarak gelecek tarihlerin yazıldığı ürünlerin satıldığı ortaya çıkan Tarım Kredi marketlerindeki indirimler de geride kaldı. Enflasyonla mücadelenin en önemli girişimi olduğu ve zincir marketleri dize getireceği iddia edilen Tarım Kredi Marketlerinde fiyatlar yükseldi. Zincir marketlerin Tarım Kredi’ye göre çok daha ucuz olduğu bir kez daha ortaya çıktı.


ÖNCEKİ Kılıçdaroğlu, Tarkan konserinden selfie paylaştı SONRAKİ Emeklilik İşlemleri İçin Yeni Dönem