• USD  7,37
  • EURO  8,93
  • BORSA  1.474,14
  • ALTIN  437,19
SON DAKİKA

Ümit Özdağ’ın ihracına iptal

Ümit Özdağ’ın ihracına iptal

13 Ocak 2021 11:34

İYİ Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ hakkında flaş gelişme... Mahkeme, Özdağ'ın İYİ Parti'den ihraç kararını iptal etti.


Ümit Özdağ'ın, katıldığı bir televizyon programında İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun “FETÖ'cü” olduğu yönündeki iddialarının ardından Kavuncu, Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Daha sonra parti teşkilatları, Özdağ'ın beyanlarının gerçek dışı ve iftira olduğunun belirtildiği dilekçeleri genel merkeze ileterek Özdağ'ın partiden ihraç edilmesini istemişti. Genel Başkan Meral Akşener ise teşkilatlardan gelen başvuru ve talepleri değerlendirerek Özdağ'ın Disiplin Kurulu'na sevkine karar vermişti.

16 Kasım 2020 tarihinde oybirliğiyle verilen kararla Ümit Özdağ partiden ihraç edilmişti.

Kararın ardından Özdağ, kararın iptali için Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi‘nde dava açtı. Özdağ, avukatı Uğur Tarhan aracılığıyla yaptığı başvuruda disipline sevk işleminin parti tüzüğünde öngörülen usule ve şekle aykırı biçimde gerçekleştiği, disiplin kuruluna sevkin gerekçesi ile disiplin kurulunun verdiği kesin ihraç gerekçelerinin farklı olduğunu ileri sürmüştü.

Dava dilekçesini kabul eden Ankara 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi, bugün görülen duruşmada İyi Parti’nin Ümit Özdağ için aldığı ihraç kararını iptal edildi


iptal, ihraç, ümit özdağ, ahkeme
ÖNCEKİ Emine Erdoğan'dan çanta beraatine itiraz SONRAKİ UBER İstanbullulara yeniden Merhaba dedi