• USD  18,83
  • EURO  20,23
  • BORSA  4.930,18
  • ALTIN  1.134,44
SON DAKİKA

Yandaş Gazeteden Bomba İddia: Erdoğan ve Esad Görüşebilir

Yandaş Gazeteden Bomba İddia: Erdoğan ve Esad Görüşebilir

09 Ağustos 2022 15:33

Türkiye gazetesinin bugünkü manşet haberinde Suriye ile 'geri dönüş zemini' oluşturulmaya çalışıldığı belirtilerek, Erdoğan ve Esad'ın telefonla görüşebileceği belirtildi


 İktidara yakın Türkiye gazetesinin bugün manşetten verdiği haberde, İran ve Rusya ile yapılan Tahran ve Soçi görüşmelerinde "Suriye sahasına yansıyacak önemli kararlar alındığı" belirtildi.

Yılmaz Bilgen imzalı haberde, "Ankara’nın 'Henüz erken' dediği Erdoğan-Esad görüşmesinin bir telefon düzeyinde de gerçekleşebileceği" iddiası da yer aldı.

'TÜRKİYE VE SURİYE ORTAK KOMİSYON KURACAK' İDDİASI

İki ülke arasında ilişkilerin yeniden kurulmasına ilişkin görüşmeler kapsamında 'Esad'ın akıl hocası' olarak sunulan Meclisi Millî Üyesi Ali Ahmet Said (Adonis) İsbir'in de Türkiye’ye geldiği belirtilen haberde ayrıca, "Türk ve Suriye tarafında bir başka gelişme ise sivil görüşme trafiği ile ilgili her iki ülke yönetiminin de bölgeyi iyi tanıyan uzmanlardan bir komisyon kurma safhasına geçmesi oldu" denildi. 


suriye, erdoğan, esad
ÖNCEKİ Ekonomist Alaattin Aktaş: Doların Yükselmesinden Kaçış Yok! SONRAKİ Ünlü Müzik Adamı Nino Varon Şişelere Hayat Veriyor