• USD  6,23
  • EURO  6,88
  • BORSA  105.993,65
  • ALTIN  319,52
SON DAKİKA

Yıllar süren tecavüz böyle ortaya çıktı

Yıllar süren tecavüz böyle ortaya çıktı

24 Ocak 2020 09:21

Mersin’de S.D. isimli zanlının 3 kızına, baldızına ve erkek kardeşinin kızına yıllardır sistematik bir şekilde tecavüz ettiği öne sürüldü.


Yıllar süren aile dramı 6 kadının yaşadıklarını birbirine anlatmasıyla ortaya çıktı. Yıllar sonra ilk defa bir araya gelen kız kardeşler, teyze ve anne sohbet esnasında H.G’nin “babam bana tecavüz etti” demesiyle diğer 6 kadın da başına gelenleri dile getirdi. Anlatmamaları için korkutulan, tehdit edilen kadınlar, “Utanması gereken biz değiliz, bundan sonra o bizden korksun” diyerek adalet talebinde bulundu. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran 5 kadın, tecavüz ve kötü muamelinin S.D’nin 2007 yılında evi terk ederek başka bir şehre yerleştikten sonra da devam ettiğini anlattı. 

'TAŞINDIK, KARDEŞİMİ ÇAĞIRDI'
Anne S.A; 3 kızı ve baldızı V.A. (41) gazetemize ulaşarak yaşadıklarını anlattı. H.G. (34) isimli kadın, 5 yaşından 19 yaşına kadar babası S.D. tarafından tecavüze uğradığını belirterek yaşadıklarını şöyle anlattı: “19 yaşındayken babamın kardeşime tecavüz ettiğine şahit oldum. Ve hemen anneme gördüklerimi anlattım. Annem, babamın bana tecavüz ettiğini biliyordu ama kardeşimi bilmiyorduk. Bunun üzerine bir daha babamı eve almama kararı aldık. O da Aydın’a taşındı. Ama uzaklaştığı dönemde ise en küçük kız kardeşime ‘Özledim seni’ diye yanına çağırarak taciz ettiğini öğrendik” dedi. 

‘TUTUKLAMAK İÇİN NE BEKLİYORSUNUZ?’
Diğer kız kardeş S.D. (29), 9 yaşından 17 yaşına kadar babasının tecavüzüne maruz kaldığını gözyaşları içinde anlatarak “Bize yaşattıklarının cezasını en ağır şekilde çekmeli” diye konuştu. 


Aydın, tecavüz, Ceza, Baba, kardeş
ÖNCEKİ Köpek ezen belediyeci hakkında karar... SONRAKİ Gökçek işine son verildiğinin farkında değil