• USD  7,46
  • EURO  9,01
  • BORSA  1.524,49
  • ALTIN  443,54
SON DAKİKA

Binali Yldırım'ın kardeşi de patladı: Vicdanımı susturamıyorum

Binali Yldırım'ın kardeşi de patladı: Vicdanımı susturamıyorum

26 Kasım 2020 12:43

Geçtiğimiz yıllarda Kızılay'a kayyum olarak atanan Binali Yıldırım'ın kardeşi İlhami Yıldırım, Kızılay'ın başlattığı 'Askıda Pizza' uygulamasını sert sözlerle eleştirdi.


MHP’nin çok tartışma yaratan 'Askıda Ekmek' kampanyasının ardından Kızılay da özel bir pizza zinciriyle anlaşıp, “Askıda Pizza’’ kampanyası başlatmıştı.

Bir dönem Kızılay'da kayyum olarak görev yapan İlhami Yıldırım, "Acaba daha ne saçmalıklar göreceğiz ve duyacağız merak ediyorum" diyerek Kızılay'ın 'Askıda Pizza' uygulamasını eleştiren İlhami Yıldırım'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

Twitter hesabımızı takip etmek içinTIKLAYINIZ
"Eskiden fırınlarda sessiz sedasız "askıda ekmek" olurdu. Mahalleli bir kendine bir askıya ekmek alırdı. Şimdi bazıları işin şeklini değiştirmişler. Pizza yapmışlar.


Yarın da lahmacun mu yapılacak? Susayım diyorum ama vicdamını susturamıyorum. Özel de gördüğüm yanlışları söyledim diye " kötü adamı koltuk sevdalısı, tekere çomak sokan, kör muhalif" dediler.

Bu ithamları kabul etmedi, etmeyeceğim lakin sükunetimini koruyarak belirtmek isterim ki; Bu ve benzeri yardımlaşma ahlakına sığmayan, reklam kokan ve ihtiyaç sahiplerini rencide edecek, milletimizin yardımsever vicdanına sığmayan hiçbir kampanyayı desteklemiyorum"

İLHAMİ YILDIRIM KIZILAY'A KAYYUM OLARAK ATANMIŞTI!
Ankara 9'uncu Sulh Hukuk Mahkemesi 12 Aralık 2018 tarihinde verdiği kararlar Binali Yıldırım'ın kardeşi İlhami Yıldırım'ı Kızılay'ı seçime götürmek için kayyum olarak atamıştı.


ÖNCEKİ Ofise dönüş 2021 sonunu bulabilir SONRAKİ Fatih Altaylı: Koca'nın toplantısında kaybeden Türk medyası oldu