• USD  6,86
  • EURO  7,73
  • BORSA  115.748,47
  • ALTIN  392,14
SON DAKİKA

Çipli kimlik kartıyla para çekilebilecek

Çipli kimlik kartıyla para çekilebilecek

01 Haziran 2020 14:18

Nüfus cüzdanlarının değiştiren kişiler, sosyal yardım ve doğum yardımı ile İŞKUR ödemelerini PTT ATM'lerinden çipli kimlik kartlarıyla çekebilece


PTT AŞ tarafından Türkiye’de ilk defa başlatılan uygulamayla, sosyal yardım ve doğum yardımı ile İŞKUR ödemelerini alacak vatandaşlar, bu işlemlerini PTT ATM’lerinde çipli TC kimlik kartlarıyla gerçekleştirebilecek.

PTT AŞ’den yapılan açıklamaya göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde verilen sosyal yardım ve doğum yardımı ile İŞKUR ödemelerini almaya hak kazanan vatandaşların, PTT iş yerlerine gitmesine gerek olmayacak. Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek uygulamayla, PTT’de hesabı olan veya olmayan tüm vatandaşlar, çipli TC kimlik kartları ve nüfus müdürlüklerinden kimliklerini teslim alırken kendilerine verilen şifrelerle ATM’lerden giriş yaparak hesaplarına yatırılan ödemeleri temin edebilecek.

Şifresini hatırlamayan vatandaşlar, işlemlerini PTT iş yerlerinden de gerçekleştirebilecek. Ödeme tarihleri ise vatandaşların cep telefonlarına gönderilecek SMS ile bildirilecek.


kimlik, kart, ptt
ÖNCEKİ Yasak kalkar kalmaz Bodrum’a akın ettiler SONRAKİ ABD'de okumaya giden Umut'tan acı haber