• USD  33,03
  • EURO  36,00
  • BORSA  11.064,85
  • ALTIN  2.562,83
SON DAKİKA

Hakan Ural: Z kuşağı oy kullanmamalı

Hakan Ural: Z kuşağı oy kullanmamalı

27 Mayıs 2022 12:52

İktidara verdiği destek mesajlarıyla sık sık gündeme gelen Hakan Ural, Z kuşağı olarak bilinen 1996-2015 doğumlu olanların oy kullanmaması gerektiğini savundu.


AKP'ye destek açıklamaları yapan ve AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 'çok sevdiğini' sık sık dile getiren televizyon ünlüsü Hakan Ural, Z kuşağı olarak bilinen 1996-2015 doğumlu olanlar hedef aldı.

Bir televizyon kanalında yorumculuk yapan Ural, Z kuşağının oy kullanmaması gerektiğini savundu. Ural, Z kuşağının siyasetle alakası olmadığını ileri sürerek, "Bugün bu ülkede ne olduğunu bilmiyorsun, bu ülkenin nelerle mücadele ettiğini bilmiyorsun ama oy atıyorsun. Belirleyicisin. Çok üzücü ve ürkütücü değil mi bu? diye konuştu.


"Z kuşağı eski siyasetçileri ne kadar tanıyor?" başlığıyla yapılan bir sokak röportajını değerlendiren Ural'ın, açıklamaları şöyle:


"Ülkede siyasetle bir alakan yok. Ülkenin geçmişini bilmiyorsun. Bugün bu ülkede ne olduğunu bilmiyorsun, bu ülkenin nelerle mücadele ettiğini bilmiyorsun, idelolojik olarak olgunlaşmış düşüncen ve fikrin yok ama oy atıyorsun. Belirleyicisin. Çok üzücü ve ürkütücü değil mi bu? Ben rica ediyorum gerçekten, bu farkındalığı yoksa oy kullanmamaları lazım bence."


hakan ural
ÖNCEKİ Konut ilan sitelerine düzenleme SONRAKİ Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 1 milyonluk dava