• USD  7,56
  • EURO  8,97
  • BORSA  1.111,96
  • ALTIN  475,08
SON DAKİKA

Rasim Ozan ekrana çıkınca Boşnaklar yine ayaklandı

Rasim Ozan ekrana çıkınca Boşnaklar yine ayaklandı

14 Eylül 2020 15:50

Rasim Ozan Kütahyalı’nın, Melih Gökçek ve ailesine ait Beyaz TV’de yayınlanan “Beyaz Futbol” programında yorumcu olarak yeniden çıkması Boşnakları ayağa kaldırdı...


Rasim Ozan Kütahyalı’nın, Melih Gökçek ve ailesine ait Beyaz TV’de yayınlanan “Beyaz Futbol” programında yorumcu olarak yeniden çıkması Boşnakları ayağa kaldırdı.
Bu kapsamda Kütahyalı’nın tekrar Beyaz TV ekranlarına çıkmasına tepki göstermek için kanal önünde protesto düzenledi.
Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erdoğan Erden, Beyaz TV önünde yaptığı açıklamada Osman Gökçek'in söz vermesine karşın Kütahyalı’yı ekrana çıkarmasını kınadı.
ROK'un FETÖ’cü olduğunu ve kumpaslarındaki rolünü söyleyen Erden, Cumhurbaşkanı danışmanları Hidayet Türkoğlu ve Sabri Demir'in bu duruma müdahale etmemeleri durumunda istifa etmesi gerektiğini belirtti.
Erden’in açıklamaları şöyle:
“Türk ve Müslüman kadınlarımıza aşağılık ithamlarda bulunmuş ve Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince cezası onaylanmış kişiyi, Osman Gökçek'in bize şerefi üzerine söz vermesinden iki yıl sonra bugün aynı programa çıkarmasını kınıyoruz. Buradan cumhurbaşkanının bize yardımcı olmasını istiyoruz.
Danışmanları Hidayet Türkoğlu ve Sabri Demir bu olaya müdahale etmeliler, etmedikleri takdirde istifa etmelerini istiyoruz. Buradan bütün Türkiye'deki Bosna Sancak Dernekleri olarak Türkiye'deki Balkan Rumeli camiası adına yetkililere sesleniyoruz.
Türkiye'de geçmişi de kirli olan, terör örgütünün dosyalarıyla ordumuza, Fenerbahçe'ye saldıran bu kişinin canı sıkıldığında insanlık suçu işlemesi ve kendisinin FETÖ'cü olmasına karşın televizyonlara çıkmasına kesinlikle karşı çıkıyoruz. Hiçbir zaman bu işin takibini bırakmayacağız.”


beyaz tv, Rasim Ozan Kütahyalı, boşnak
ÖNCEKİ Türkiye’de bir milyon çocuk tarikatların elinde SONRAKİ Hizbullahçıların kadroya alınması için yasa çıkarıldı iddiası