• USD  6,82
  • EURO  7,57
  • BORSA  105.520,47
  • ALTIN  379,24
SON DAKİKA

Selahattin Demirtaş hakkında yeni gelişme

Selahattin Demirtaş hakkında yeni gelişme

30 Kasım 2018 10:22

Adalet Bakanlığı Selahattin Demirtaş için harekete geçti. Bakanlık, Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasıyla ilgili AİHM kararının tercümesini dün Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.


HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın avukatlarından Mahsuni Karaman'ın sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada AİHM'in Demirtaş hakkındaki kararı hatırlatılarak aynı gün tahliye için başvuruda bulunulduğu, mahkemenin ise AİHM kararının tercümesi sonrasında karar vereceğini bildirdiğini belirtti.


MAHKEMEYE ULAŞTIRILDI

AİHM kararnının tercümesinin 29.11.2018 itibariyle Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesine ulaştığının altının çizildiği açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Yargı makamlarının Demirtaş ile ilgili AİHM'ce verilen kararı tartışma veya bu kararın aksine bir karar verme yetkisinin -Sözleşmenin 46.Maddesi ve Anayasanın 90/5 maddesi uyarınca- bulunmadığının, derhal tahliye kararı dışındaki her türlü kararın hukuk dışı ve görevi kötüye kullanma olacağının altını çizerek Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesinden bir an evvel Sn Demirtaş'ın tahliyesine karar vermesini beklediğimizi değerli kamuoyunun bilgisine sunarız"


selahattin demirtaş, mahkeme, sözleşme, aihm
ÖNCEKİ Kılıçdaroğlu’dan AB’ye ses getirecek çağrı SONRAKİ Alman usulü İslam Konferansı olur mu?