• USD  5,74
  • EURO  6,33
  • BORSA  100.236,70
  • ALTIN  279,03
SON DAKİKA
POLİTİKA
Siyasi etik yasasına Davutoğlu'ndan destek

Siyasi etik yasasına Davutoğlu'ndan destek

Ahmet Davutoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin gündeme getirdiği ve kanun teklifi sunduğu Siyasi Etik Yasası'na destek verdi. Davutoğlu söz konusu yasanın bir an önce çıkarılması gerektiğini söyledi.

Gül ve Babacan için güzel haber...

Gül ve Babacan için güzel haber...

İşadamı Şükrü Derici 18 Nisan’da “Huzur Partisi”nin patenti için başvuruda bulunmuştu. Türk Patent ve Marka Kurumu Derici’nin başvurusunu reddetti.

Suriyeliler ülkelerine dönecek mi?

Suriyeliler ülkelerine dönecek mi?

Araştırmalar kötüye giden ekonominin Suriyelilere karşı memnuniyetsizliği de beraberinde getirdiğini gösteriyor. Peki çözüm ne? Siyasi partiler ne öneriyor?

Ahmet Hakan Erdoğan'ın galoşunu eleştirdi

Ahmet Hakan Erdoğan'ın galoşunu eleştirdi

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Ankara Polatlı’da katıldığı hasat etkinliğinde tarlaya uzun galoş giyerek girmesini yorumladı.

# Milletvekili danışmanı iş isteyen vatandaşa silah çekti

Milletvekili danışmanı iş isteyen vatandaşa silah...

Ak Parti Elazığ milletvekili Sermin Balık'ın danışmanının vatandaşa silah çektiği iddiası kenti karıştırdı. ( Özel haber)

İYİ Parti’den CHP’li belediyelerdeki akraba kıyağına sert tepki

İYİ Parti’den CHP'ye sert tepki

31 Mart sonuçlarının eş-dost- akraba atamaları, israf ve saltanat zihniyetinin değişmesi mesajı verdiğine dikkat çeken İsmail Ok, “31 Mart’ta halkımız AK Partili belediyelere nasıl cevap verdiyse aynı cevabı bunlara da verir” dedi.

HDP’li Beştaş’tan Adalet Bakanı Gül’e Grup Yorum soruları

Grup Yorum’dan sonra aileleri de açlık grevinde

Grup Yorum’un cezaevindeki üyelerinden sonra aileler de açlık grevine başladı. Konuyu Meclis gündemine taşıyan HDP’li Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün yanıtlaması istemiyle Soru önergesi verdi.

İsmail Ok: Kaz Dağları’nda 500 ton siyanürle altın arayacaklar

Kaz Dağları’nda 500 ton siyanürle katliam

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili, TBMM Katip Üyesi İsmail Ok, 17 yıllık süreçte özellikle Kaz Dağları’na karşı büyük bir saldırının yaşandığını belirterek, “’AKP’nin Kaz Dağları’na karşı ayrı bir husumeti var. Tıpkı zeytin ağaçlarına olduğu gibi” dedi.

Bir akraba ataması da Ağrı'dan

Bir akraba ataması da Ağrı'dan

AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, yeğenini özel kalem müdürü olarak atadı.

Ekrem İmamoğlu'dan o CHP'lilere eleştiri: Marifetlerini başka yerde göstersinler

Ekrem İmamoğlu'dan o CHP'lilere eleştiri

İmamoğlu, bazı başkanların akrabalarının belediyelerde çalışmasıyla ilgili soruya, "Burası eş dost akraba yeri değil. Ben de aynı şeyi yapıyorsam, benim partim de hesap soracak" yanıtını verdi.

Davutoğlu ekibinden Siyasi Etik Yasa taslağı çalışması

Davutoğlu ekibinden Siyasi Etik Yasa taslağı çalış...

Davutoğlu ve ekibinin oluşumun ete kemiğe bürünmesi olasılığına karşı partinin program ve tüzük çalışmaları da yaptığı belirtildi. Davutoğlu'nun AKP'de bazı engeller nedeniyle hayata geçiremediği ‘Siyasi Etik Taslağı' için çalıştığı öğrenildi.

CHP'li belediyede bir akraba ataması daha...

CHP'li belediyede bir akraba ataması daha...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Babamın oğlu olsa işe almayın" söylemine rağmen geçtiğimiz günlerde CHP’li belediyelerde yapılan bazı akraba atamaları tepki çekmişti. Buna benzer bir durum Samsun’un CHP’li Atakum Belediyesi’nde yaşandı.

Ankara Belediyesinin 100 gününde bütçe fazla verdi

Ankara Belediyesinin 100 gününde bütçe fazla verdi

Yavaş’ın bizzat önsözünü yazdığı kitapçığa göre ilk 100 gününde belediye bütçesi 136 milyon TL fazla verdi.

Kaz Dağları’nda ağaç katliamı yapan şirkete 865 milyonluk teşvik

Kaz Dağları’nda ağaç katliamı yapan şirkete 865 mi...

CHP’li Ceylan, Kaz Dağları’nda yüz binlerce ağacın katledilmesine sebep olan Kanadlı firmanın Türk ortağı Biga Madencilik’e verilen 865 milyon 248 bin liralık teşvike tepki göstererek, teşvikin arkasında Cumhurbaşkanlığı’nın olduğunu söyledi.

Gülgün Feyman'ın eşi FETÖ'den gözaltına alındı

Gülgün Feyman'ın eşi FETÖ'den gözaltına alındı

Medyafaresi.com özel haber- Sisi lakabıyla bilinen Seyhan Soylu'nun iddiasına göre; ünlü haber spikeri Gülgün Feyman'ın eşi, ifadesine başvurulmak üzere emniyete alındı.

Kılıçdaroğlu'ndan torpilli atamalara ilişkin flaş açıklama!

Kılıçdaroğlu'ndan torpilli atamalara ilişkin flaş...

31 Mart yerel seçimini "halkçı belediyecilik" üzerine kuran, liyakat ve işi ehline verme söylemi üzerinden propaganda yapan CHP'li belediyelerde yapılan torpilli atamalar tartışılıyor.

Kulis: Meral Akşener ekibini yeniliyor

Kulis: Meral Akşener ekibini yeniliyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in talimatıyla, hafta sonu yapılacak kurultayda Başkanlık Divanı’nda değişiklikler yapılması bekleniyor.

CHP’li Tanal: Bakanın üniversitesine verilen müze binasındaki eserlere ne oldu?

Tanal: Müze binasındaki eserlere ne oldu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi’ne tahsis edilen TCDD Müze Binası’nda sergilenen paha biçilmez tarihi eserlerin akıbeti merak konusu oldu.

TBMM’nin Medipol Hastanesi ile anlaşması ortaya çıktı; CHP’li Tanal’dan çarpıcı öneri geldi

CHP’li Tanal’dan çarpıcı öneri

TCDD Ankara Gar yerleşkesinin bir bölümünün Medipol’e tahsis edilmesiyle başlayan tartışma hukuki ve kültürel miras boyutunda sürerken potaya Meclis’te girdi.

MHP’li Arkaz’dan Tunç Soyer’e Sivas tepkisi

MHP’li Arkaz’dan Tunç Soyer’e Sivas tepkisi

MHP İstanbul Milletvekili Dr. Hayati Arkaz, CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’i eleştirmek isterken söylediği “sanki Sivas’ta yaşıyor gibiyiz” sözlerine tepki gösterdi.