• USD  5,74
  • EURO  6,33
  • BORSA  100.236,70
  • ALTIN  279,03
SON DAKİKA
POLİTİKA
YİK üyelerinin maaşları belli oldu!

YİK üyelerinin maaşları belli oldu!

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyelerine verildiği iddia edilen 18 bin liralık maaş tartışmaları beraberinde getirmişti. İşte o tartışmalara YİK üyesi Mehmet Ali Şahin son noktayı koydu ve maaşlarının ne kadar olduğunu açıkladı.

CHP'li Tanrıkulu, trans bireylerin sorunları için Meclis Araştırması istedi

CHP'li Tanrıkulu, trans bireylerin sorunları için...

CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili Sezgin Tanrıkulu, trans bireylerin sorunları için Meclis Araştırması açılmasını talep etti.

Abdulkadir Selvi'den çarpıcı Hakan Atilla yorumu!

Abdulkadir Selvi'den çarpıcı Hakan Atilla yorumu!

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi Hakan Atilla’nın vatanını satmadığını belirterek, “Çünkü Hakan Atilla namuslu bir adamdı. Önüne serilen imkânlara, kendisine yapılan işbirliği tekliflerine rağmen hapis yatmayı göze aldı, ülkesini satmadı.” dedi.

AKP'li başkandan yeni skandal! 30 Ağustos'a yok, şenliklere var

AKP'li başkandan yeni skandal

AKP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş "30 Ağustos halkı ilgilendiren bir bayram değil" demiş, toplu ulaşımın ücretsiz olmasına tepki göstermişti. Aynı belediyenin Ata Sporları Şenliği için ücretsiz otobüs seferi koyduğu ortaya çıktı.

Volkan Konak: Ekrem İmamoğlu gibiler artmalı

Volkan Konak: Ekrem İmamoğlu gibiler artmalı

Volkan Konak SÖZCÜ’ye konuştu: Konak, sadece müziğiyle ilgili değil, siyasete de değinerek sözü 20 yıllık arkadaşı Ekrem İmamoğlu’na getirdi: “Biz İmamoğlu ile çok şey paylaşıyoruz. O benim kıymetlimdir” dedi.

Meral Akşener'den flaş İmamoğlu açıklaması..

Meral Akşener'den flaş İmamoğlu açıklaması..

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ekrem İmamoğlu'nun seçilmesinde herkesin payı olduğunu belirterek, "31 Mart akşamı Sayın İmamoğlu´nun seçilmesinde hepimizin payı vardır. 15 bin 900 oy farkını, 814 bine çıkardınız'' dedi.

CHP’li Tanrıkulu Didem Akay’ın intiharı için konuştu: Baskı ve şiddet bazen cinayet, bazen de...

Tanrıkulu Didem Akay’ın intiharı için konuştu

Hande Kader’in arkadaşı trans birey Didem Akay’ın intiharı bir kez daha cinsiyet kimliği ve cinsel yönelimi farklı bireylerin karşılaştıkları zorlukları gündeme taşıdı.

PİAR en başarısız bakanları belirledi

PİAR en başarısız bakanları belirledi

PİAR’a göre Bakan Albayrak’ı başarısız bulanların oranı yüzde 88’in üstünde çıktı. Erdoğan’ın anketleri dikkate alıp almayacağı ise merak konusu

7 bin ton sebze meyve çöpe gidecek

7 bin ton sebze meyve çöpe gidecek

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur Suudi Arabistan’ın Türk mallarını boykotu nedeniyle hukuksuz, gerekçesiz bir şekilde 22 gündür Cidde Limanı’nda bekletilen 7 bin ton sebze-meyvenin çürümeye yüz tuttuğunu ve çöpe gideceğini söyledi.

HDP’li Kerestecioğlu’ndan Sincan Cezaevi’nde hak ihlalleri sorusu

HDP'den Sincan Cezaevi’nde hak ihlalleri sorusu

HDP’li Filiz Kerestecioğlu Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü içinde yer alan cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerini Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e sordu.

İYİ Parti’den Düzce için kanun teklifi

İYİ Parti’den Düzce için kanun teklifi

İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bölgenin afet bölgesi ilan edilmesine dair ilgili kanunda değişiklik yapılması için kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

CHP'de Kurultay tarihi belli oldu

CHP'de Kurultay tarihi belli oldu

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısında partinin olağan kurultayının AKP içinde yaşanan gelişmeler nedeniyle bir yıl ertelenmesi yönündeki öneriler dile getirilirken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultayın zamanında yapılması gerektiğini söylediği öğrenildi.

AKP'de Rahşan affı endişesi

AKP'de Rahşan affı endişesi

AKP yöneticileri, ekim ayına ertelenen yargı paketiyle terör suçları başta olmak üzere hiç öngörülmeyen kişilerin tahliyesinin gündeme gelebileceği, bunun da büyük bir siyasi risk doğuracağına dikkat çekiyor

Melih Gökçek'e milyonluk yolsuzluk suçlaması

Melih Gökçek'e milyonluk yolsuzluk suçlaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye şirketleriyle ilgili ilk suç duyurusunu yaptı. Suç duyurusu dilekçesinde yaklaşık 70 milyon liralık yolsuzluk iddiasından söz ediliyor.

Osman Kavala’nın eşinden Ertuğrul Özkök’e mektup ...

Osman Kavala’nın eşinden Ertuğrul Özkök’e mektup ....

630 gündür tutuklu bulunan iş insanı Osman Kavala’nın eşi Prof. Ayşe Buğra, Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök’ün “Bakın Osman Kavala’nın adını nerede gördüm...” başlıklı yazısına bir mektupla yanıt verdi.

Nagehan Alçı: Süleyman Soylu aradı ve önemli bilgiler verdi

Nagehan Alçı'yı Soylu neden aradı?

Trabzon'da "Kürdistan" yazılı atkı ile fotoğrafa çektirmek isteyen turistlerle vatandaş arasında yaşanan arbede Nagehan Alçı'nın gündeminde. Alçı, Süleyman Soylu'nun kendisini aradığını ve önemli bilgiler verdiğini kaydetti.

Cumhur İttifakında Bursa krizi: MHP sert çıktı

Cumhur İttifakında Bursa krizi: MHP sert çıktı

AKP'li Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın büyük tepki çeken "30 Ağustos halkın genelini ilgilendiren bir bayram değil" sözlerine, MHP'den sert cevap geldi.

HDP: Mültecilere yönelik cadı avına son vermelidir

HDP: Mültecilere yönelik cadı avına son vermelidir

HDP Göçmen ve Mülteci Komisyonu Sözcüsü Gülsüm Ağaoğlu, İstanbul Valiliğinin mültecilerle ilgili karanını eleştirdi.

CHP’li Tanal Düzce için savcıları göreve çağırdı: Doğal afet deyip üstünü kapatamazsınız

CHP’li Tanal Düzce için savcıları göreve çağırdı

Düzce’de Meteoroloji’nin uyarısının halka yüksek sesle duyurulmamasını, isnat duvarı ve su menfezlerinin yapılmadığına dikkat çeken CHP’li Mahmut Tanal, “Doğal afet deyip olayın üstü kapatılamaz” diyerek savcıları göreve çağırdı.

Zülfü Livaneli Cumhurbaşkanı adayı mı olacak?

Livaneli Cumhurbaşkanı adayı mı olacak?

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde Zülfü Livaneli ve Ekrem İmamoğlu'nun arasındaki ilişkiye yer verdi.