• USD  5,77
  • EURO  6,43
  • BORSA  97.149,04
  • ALTIN  279,20
SON DAKİKA
POLİTİKA
TÜİK’in, Batmanlı aileye kestiği para cezası Meclis’te

Batmanlı aileye kesilen para cezası Meclis’te

Batman’da yaşayan 50 yaşındaki Tenzire Çetin’e, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’in anketörlerine Türkçe cevap vermediği için bin 55 liralık idari para cezası verildi. Çetin, Türkçe bilmediği için soruları yanıtlayamadığını ve bu yüzden ceza aldığını söylemişti.

İstifa etmeyen İSPARK yönetimi ihale dağıtıyor

İstifa etmeyen İSPARK yönetimi ihale dağıtıyor

23 Haziran seçimleri ardından istifa etmeyen İSPARK yönetimi 9 Temmuz’da 894 bin 480 TL’lik araç kiralama sözleşmesi imzaladı. 4 Temmuz’da yapılan ihaleyi 2015 yılında AKP’den Gümüşhane milletvekili aday adayı olan Abdulbaki Kara’nın sahibi olduğu şirket aldı

Eski Bakan: Beni Urfa'ya Fetö gönderdi

Eski Bakan: Beni Urfa'ya Fetö gönderdi

Tarım ve Çalışma eski Bakanı Faruk Çelik, “Bunu, benim Bursa’da olmamam gerektiği şeklinde raporladılar. Cumhurbaşkanımız Urfa’da görevlendirdi” dedi.

Meclis 1 Ekim'e kadar tatile girdi

Meclis 1 Ekim'e kadar tatile girdi

2019-2023 dönemini kapsayan 11. Kalkınma Planı, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Öte yandan TBMM, 1 Ekim Salı gününe kadar tatile girdi.

CHP’li Gürer: İçkiye yapılan zamlar vatandaşı kimyacı yaptı

İçkiye yapılan zamlar vatandaşı kimyacı yaptı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “İçkiye yapılan zamlar kullanıcıları ‘kimyacı’ yaptı. Kaçak üretim yaygınlaştı. Kendi yapıp tüketen dışında bazı restoranlarda dahi kaçak rakıdan söz ediliyor” dedi.

Davutoğlu'nu istemeyen isim Beşir Atalay mı?

Davutoğlu'nu istemeyen isim Beşir Atalay mı?

İsmail Saymaz Davutoğlu'na 'kurulacak parti liberal ağırlıklı, siz ise İslamcı bulunduğunuz ve Beşir Atalay sizi istemediği için' diyerek yeni partide olmamasının nedenini açıkladı. Davutoğlu Saymaz'ın bu sözlerine yanıt verdi.

Yeniçağ yazarına göre Berat Albayrak'ın suyu ısındı

Yeniçağ yazarına göre Berat Albayrak'ın suyu ısınd...

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan Erdoğan'ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın durumunda her an bir değişiklik olabileceğini iddia etti. Takan bu iddiasını AKP kaynaklarına dayandırdı.

AKP'lilerin Çanakkale iddiası: Lağım suyu denize dökülüyor

AKP'lilerin Çanakkale iddiası: Lağım suyu denize..

TBMM Genel Kurulu’nda CHP’nin, ‘Çanakkale'de faaliyet gösteren termik santrallerin ve maden ocaklarının çevreye ve insan sağlığına etkilerinin’ araştırılması önergesinde AKP’liler, lağım sularının denize döküldüğü iddiasında bulundu.

HDP’li Abdullah Koç: Patnos Cezaevi’nde yeterli yemek verilmiyor

Patnos Cezaevi’nde yeterli yemek verilmiyor

TBMM Genel Kurulu’nun dünkü oturumunda HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, İnsan Hakları Derneği’nin Marmara Bölgesi'ndeki yaptığı incelemelerde cezaevlerinde yaklaşık 436 tane hak ihlali tespit edildiğini söyledi.

AKP'li Belediye Özel kalemini memur kadrosu için kullandı

AKP'li Belediye Özel kalemini memur kadrosu için k...

AKP’li Sincan Belediyesi, istediği kişileri devlet memuru yapabilmek için özel kalem müdürlüğü kadrolarını kullandı. Özel kalem olarak atanan yedi isim, bu görevlerde kısa süre kaldıktan sonra memur kadrolarına sınavsız atandı.

CHP'li Kaftancıoğlu yargılanıyor

CHP'li Kaftancıoğlu yargılanıyor

CHP'liler ve sanatçılar adliye önüne akın etti... Duruşma öncesi konuşan CHP'li Muharrem Erkek "İstanbul'u kaybedenler Canan Kaftancıoğlu'ndan intikam alıyor" dedi.

Ahmet Davutoğlu Pelikan Bildirisini ilk kez açıkladı

Ahmet Davutoğlu Pelikan Bildirisini ilk kez açıkla...

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, kendisinin istifa sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, 'Pelikan Bildirisi' hakkında da konuştu.

Grup Yorum'un açlık grevi Meclis gündeminde

Grup Yorum'un açlık grevi Meclis gündeminde

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Grup Yorum grubu üyelerinin cezaevinde süresiz açlık grevine başlamalarını Meclis gündemine taşıdı.

CHP’li Bekaroğlu: Cumhurbaşkanı kışkırtıyor

CHP’li Bekaroğlu: Cumhurbaşkanı kışkırtıyor

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Meclis’te düzenlendiği basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden istifa etmeyen yöneticilerinin bu davranışın altında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kışkırtmasının yattığını öne sürdü.

Selahattin Demirtaş: Kürtlüğümle alay edildiğinde tepemin tası atıyor

Demirtaş: Kürtlüğümle alay edildiğinde..

142 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan Demirtaş'ın duruşması Ankara Sincan Hapishane Kampüsü'nde Devam ediyor.

Saadet Partili Karaduman: İstanbul Sözleşmesi kadın cinayetlerini önlemede başarılı olamadı

Karaduman'dan İstanbul Sözleşmesi çıkışı

Kadın ve çocukların şiddete karşı korunmasını öngören İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi açıklamasıyla kadınların tepki gösterdiği Saadet Partisi (SP) Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, kadın cinayetlerinin sözleşme öncesinde daha az olduğu iddiasını gündeme taşıdı.

HDP'li Meral Danış Beştaş: İstanbul Sözleşmesi için Meclis araştırması açılsın

İstanbul Sözleşmesi Meclis'te araştırılsın

“Son günlerde hem iktidar hem de iktidara yakın medya ve kuruluşlar tarafından dillendirilen diğer bir husus da İstanbul Sözleşmesi’nin hedef gösterilerek kaldırılmasının salık verilmesidir.”

Kavala için AKP'li isimden çok konusulacak sözler

Kavala için AKP'li isimden çok konusulacak sözler

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, yaklaşık 1.5 yıldır tutuklu bulunan Anadolu Kültür A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın yargılandığı davaya ilişkin 'AK Parti'nin önde gelen simalarından biriyle' konuştuğunu söyledi.

New York Times'tan dikkat çeken Erdoğan analizi

New York Times'tan dikkat çeken Erdoğan analizi

New York Times gazetesi S-400 savunma sistemi anlaşmasıyla, Türkiye'nin ABD ile Rusya arasındaki ilişkilerin nasıl şekillendiğini yazdı.

İBB yöneticilerinin  milyonluk huzur hakkı

İBB yöneticilerinin milyonluk huzur hakkı

İBB bütçesinin yüzde 60’ını yöneten ve yönetimi eski dönem kadrolar tarafından bırakılmayan iştirak şirketleri adeta kara delik gibi. Şirketlerdeki en düşük maliyetli yönetim kurulunun kamuya yıllık maliyeti milyonları buluyor.