• USD  6,10
  • EURO  6,59
  • BORSA  115.642,04
  • ALTIN  316,60
SON DAKİKA

AKP'li başkandan yeni skandal! 30 Ağustos'a yok, şenliklere var

AKP'li başkandan yeni skandal! 30 Ağustos'a yok, şenliklere var

25 Temmuz 2019 09:59

AKP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş "30 Ağustos halkı ilgilendiren bir bayram değil" demiş, toplu ulaşımın ücretsiz olmasına tepki göstermişti. Aynı belediyenin Ata Sporları Şenliği için ücretsiz otobüs seferi koyduğu ortaya çıktı.


Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin geçen haftaki meclis toplantısındaki 30 Ağustos Zafer Bayramı önerisi ve AKP'li Başkanı Alinur Aktaş'ın sözleri damga vurdu. CHP, 30 Ağustos'ta toplu ulaşımın ücretsiz olmasını istedi. Aktaş, “Halkın tamamını ilgilendiren bir bayram değil” diyerek teklife karşı çıkmıştı.

TARTIŞMA YAŞANDI
Tartışmaların ardından ise 30 Ağustos'ta toplu ulaşımın ücretsiz olması teklifi kabul edildi. Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre; öneriyi tartışmalı şekilde kabul eden AKP'li belediyenin, 20-21 Temmuz tarihlerinde Kocayayla'da yapılan Ata Sporları Şenliği için ücretsiz otobüs seferleri düzenlediği ortaya çıktı. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapılan şenlikte, atlı akrobasi, okçuluk, cirit, aba-kuşak-şalvar güreşleri ve yağlı güreş müsabakaları yapıldı.

BELEDİYE DUYURU YAPTI
Bursa Büyükşehir Belediye otobüsleri, ‘'Şenlik kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz servisler kaldırılacaktır” duyurusu da yaptı.
 
 
bursa, 30 ağustos, şenlik, alinur aktaş
ÖNCEKİ Trump Erdoğan'la anlaşmak için zaman istedi SONRAKİ Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi'nin galası yapıldı