• USD  5,79
  • EURO  6,59
  • BORSA  95.421,05
  • ALTIN  265,20
SON DAKİKA

Google patronlarının başı fena dertte

Google patronlarının başı fena dertte

11 Ocak 2019 13:44

Google'ın kurucusu Larry Page ve Sergey Brin hakkında şirket içindeki cinsel taciz vakalarının üstünü örttükleri gerekçesiyle dava açıldı.


Business Insider’da yer alan habere göre; Google ve Android markalarının çatı şirketi Alphabet'in yönetim kurulu hakkında şirket içindeki cinsel taciz suçlarını bastırdıkları hakkında dava açıldı. Davanın açıldığı isimler arasında Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin de bulunuyor.

Dava dosyasında yer alan iddialar arasında cep telefonlarında yaygın olarak kullanılan Android işlemcisinin yaratıcısı Andy Rubin'in şirket içindeki taciz vakasını Google yöneticilerinin kapattığı iddiası da yer alıyor.

İŞLEM YAPMADI YÜKSEK TAZMİNAT ÖDEDİ
Alphabet hakkındaki dava şirketin bir hissedarı tarafından California'da açıldı. Dava kabul edilirken suç duyurusunda, “Alphabet yönetim kurulu üst düzey yöneticilerin katıldığı bütün cinsel taciz vakalarını biliyordu. Bunlar hakkında bir işlem yapmak yerine şirketten yüklü miktarda tazminat ile ayrılmalarına izin verdi” açıklamasında bulundu.

New York Times'ın ekim ayında yayımladığı bir makalede Android işlemcisinin mucidi Andy Rubin'in bir kadını oral seks yapmaya zorladığı iddiası yer almıştı.


taciz, şirket, google, andy rubin
ÖNCEKİ Seçimlerde dikkat çeken Suriyeli mesajı SONRAKİ ABDden son Suriye açıklaması