• USD  5,58
  • EURO  6,20
  • BORSA  95.734,17
  • ALTIN  270,76
SON DAKİKA

Kartal'da riskli binanın yıkımına tekrar başlandı

Kartal'da riskli binanın yıkımına tekrar başlandı

11 Şubat 2019 11:00

İstanbul Kartal'da çöken Yeşilyurt Apartmanı'nın bitişiğindeki 10 katlı binanın yıkımına tekrar başlandı. Apartmanın dış cephesinde bazı bölümler yıkıldıktan sonra çalışmalara ara verilmişti


İstanbul Kartal'da çöken Yeşilyurt Apartmanı'nın bitişiğindeki 10 katlı binanın yıkımına verilen aranın ardından sabah saatlerinde yeniden başlandı.

 

 
 
 
PauseMute 
 
Loaded: 8.07% 
 
Remaining Time 0:07 / 8:36
Fullscreen 
 

 Çökme tehlikesi olduğu için daha önce boşaltılan binadan, itfaiye asansörü ile apartman sakinlerinin sadece değerli eşyalarını almalarına belirli bir süre imkan verilmişti.

Yıkım için gerekli araçlar alana getirilerek, enkaz alanı tamamen boşaltıldı ve güvenlik anonsları yapıldı.

Daha sonra başlayan yıkım çalışmalarını Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya bir süre takip etti.

 BAKAN KURUM: KARTAL'DA RİSKLİ 8 BİNAYI YIKACAĞIZ
 Kurum, akşam saatlerinde, çöken bina çevresindeki 10 apartmanın analiz edildiğini ve 8'inin yıkımına karar verildiğini açıklamıştı.

 YIKIMA ARA VERİLDİ

Apartmanın dış cephesinde bazı bölümler yıkıldıktan sonra çalışmalara ara verildi. Yıkıma 11 Şubat Pazartesi günü devam edileceği bildirildi.

Bu arada yıkılmasına karar verilen binaların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yerleştirilen lazerli sistemle sürekli takip edildiği öğrenildi.

YIKIM TEKRAR BAŞLADI

Kartal'da çöken binanın yanında bulunan Yunus Apartmanı'nın yıkım çalışmaları dün akşam verilen aranın ardından yeniden başladı.

 

 

 

 

 

 
bina, kartal, yıkım, yunus, yeşilyurt
ÖNCEKİ Cirit yeniden Yargıtay Başkanı seçildi SONRAKİ Tanzim satışları resmen başladı