• USD  5,81
  • EURO  6,54
  • BORSA  96.861,42
  • ALTIN  237,83
SON DAKİKA

Özel: Karşımızdakiler Sarayın yasama robotları

Özel: Karşımızdakiler Sarayın yasama robotları

08 Kasım 2018 12:11

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Sağlık Komisyonu’nda görüşülen kanun teklifine ilişkin olarak, “Bizim karşımızda kontrolü sarayda olan, eti, kemiği, derisi olan nefes alan ama robotlaşmış kişiler var."dedi.


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Sağlık Komisyonu’nda görüşülen kanun teklifine ilişkin olarak, “Bizim karşımızda kontrolü sarayda olan, eti, kemiği, derisi olan nefes alan ama robotlaşmış kişiler var. Sarayın yasama robotları var. Saray, cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yapamadığı işler için yasama robotlarını yolluyor. Bu yasama robotları yemek yiyorlar, vücut ısıları insanla aynı ama kalbi, vicdanı, beyni olarak baktığınızda kontrol sarayda. Milletvekili olma karşılığında kontrolü saraya vermişler. Ana kumanda merkezi sarayda. Tek adam ne karar verdiyse, bu karar uygulanıyor” diye konuştu.

İNSANLARIN EKMEĞİYLE OYNUYORLAR

Özel, Halk TV’de katıldığı programda TBMM Sağlık Komisyonu’nda görüşülen torba teklife ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Özel, “Bu kanun teklifi 5’inci maddesi itibariyle kısaca söylemek gerekirse ‘ağaç kökü yesinler’ kanun teklifidir. Çoluğuna çocuğuna acımadan insanlar hakkında bir mahkeme kararı olmaksızın, insanları diplomalarını elinden alarak açlığa ve suça teşvik etme maddesidir. Meslek Kanunu’nda bir gün bile hapis yatarsan doktorluk yapamazsın diyor. Bu, bütün akademik mesleklerin kanunlarının temel ilkelerinden biridir. Bunu yeterli görmemişler. Kanun Hükmünde Kararnameyle ya da güvenlik soruşturmasıyla birini meslek attıysak ya da mesleğe almadıysak devlette çalışmadığı gibi özel sektörde de çalışmasın diyorlar. Bütün eğitimin üzerine 6 yıl tıp okumuş birisine, ‘Senin hakkında bir mahkeme kararı yok ama bizdeki istihbarata göre sen FETÖ’cüsün’ deniyor. Sadece FETÖ’de değil, öğrenciliği sırasında 1 Mayıs’a gitmiş, bir takım eylemlere katılmış, fişlenmişler, bunları atamıyorlar. FETÖ’den soruşturulmuş, darbeye karışmış, bu terör örgütüne para toplamış, orada örgütlenmiş, bu örgütün ana unsuru olarak mahkemece cezalandırılmış kişileri demiyorlar. Haklarında mahkeme bir şey bulamamış, suç unsuru yok ama bu kişilere bir yafta vurulmuş. Kamuda yaptığı temizliğin insanların ekmeğiyle oynama noktasına gelmesi demek” dedi.


chp, saray, özgür özel, robot, yasama
ÖNCEKİ Kiracılar dikkat ! Zam oranı belli oldu SONRAKİ Bahçeli'nin o karardan haberi var mıydı?