• USD  4,68
  • EURO  5,45
  • BORSA  95.852,11
  • ALTIN  190,62
SON DAKİKA

Ünlü milyonerin karısı pazar çantasıyla

Ünlü milyonerin karısı pazar çantasıyla

19 Haziran 2017 11:32

Suudi milyoner iş adamı Adnan Kaşıkçı'nın eski karısını gören tanıyamadı. Bir zamanların en zengin ve gözde isimlerinden biri olan Soraya Kaşıkçı elinde pazar arabasıyla otobüse yetişiyordu.


Kim der ki dünyaca ünlü milyoner işadamı Adnan Kaşıkçı'nın eski karısı diye... Londra'da çekilen görüntülerdaki kadının bir zamanların en zengin ve hayranlık verici kadınlarından biri olan Soraya Kaşıkçı olduğuna inanmak hayli zor.

Başında pembe bir şapka, üzerinde kırmızı montu, spor ayakkabıları ve elinde tekerlekli alışveriş arabası. Bir zamanların ünlü ismi İ;ngiltere'nin başkenti Londra'da otobüs durağına yetişmeye çalışırken görüntülendi.

1974 yılında silah tüccarı milyoner eş Adnan Kaşıkçı'dan ayrılan Soraya Kaşıkçı, 874 milyon dolarlık rekor düzeyde bir nafaka almıştı. Ancak servetine ne olduğu tam bir gizem.

Soraya Kaşıkçı, Sandra Daly ismiyle İngiltere Leicester'da doğdu.  Ancak 1961 yılında Adnan Kaşıkçı ile evlenirken adını değiştirmiş ve İslam dinine geçmişti. 70'li yaşlarda olduğu düşünülewn Soraya Kaşıkçı'nın Adnan Kaşıkçı'dan 5 çocuğu var. Daha sonra iki kez daha evlenen bir zamanların ünlü ismi bu evliliklerinden de dört çocuk sahibi oldu. Oldukça mütevezi bir hayatı olan Soraya Kaşıkçı'nın oğullarından biriyle çiçekçilik işinde olduğu biliniyor.

Fotoğrafçı Norman Pakinson Soraya Kaşıkçı için 'Fotoğrafını çektiğim kadınlar içinde en fazla doğal güzelliğe sahip kadın' yorumunu yapmıştır. 

1974 yılında boşandığı eski eşi Adnan Kaşıkçı ise 1970 ve 1980'li yıllarda yaptığı silah anlaşmalarıyla dünyanın en zengin isimleri listesinde birinci sıraya otırmuştur. Kaşıkçı dünyanın en büyük yatı olan Nabila'nın da sahibiydi. Sö zkonusu yat JAmes Bond filmlerindne birinde kullanılmıştır.  


pazar, londra, suudi, adnan kaşıkçı, soraya kaşıkçı, pazar çantası, otobs
ÖNCEKİ Askerleri zehirleyen yemek firması şüpheli çıktı SONRAKİ Bisikletli tacizci' tutuklandı