• USD  7,85
  • EURO  9,36
  • BORSA  1.341,37
  • ALTIN  452,17
SON DAKİKA
Bekir Coşkun'un bahçesindeki eşekler

Müşerref Seçkin muserrefseckin@gmail.com

Bekir Coşkun'un bahçesindeki eşekler

19 Ekim 2020 12:29

Usta kalem Bekir Coşkun'a veda ettik. Gazetecliği, dürüstlüğü, Cumhuriyete ve Atatürk'e bağlılığını,adalet ve hukukun yılmaz bir savunucusu olduğunu biliyoruz.Peki ya hayvan dostlarımıza olan emekleri...İşte ilginç bir anekdot


Bekir Coşkun çok uzun zamanlardan beri aktif bir hayvan dostuydu. Eşi Andree ile birlikte kendi evlat edindiği köpek ve kedilerin yanısıra, hayvan dostlarına da hatırı sayılır şekilde destekte bulundular. Tabi bunların sözü dahi edilmez ama kitap gelirlerinin bir bölümü de sokak hayvanlarına gider.

Bir roportaj arasında sohbet ediyorduk, Bekir Ağabey ve Andree ile. Sahipsiz hayvanlardan bahsediyorduk. Coşkun çiftinin hasssasiyetin bilenler gizlice bakamadıkları kedi ve köpeklerini bahçelerine bırakıyormuş. Ne yapsınlar bahçelerine bırakılmış bu hayvanlara biraz bakıp,hastaysa iyileştirip sonra bir yuva buluyorlarmış.

Andree Coşkun bir sabah erkenden tuhaf bir sesle uyanmış. Bahçeye baktığında ne görsün, iki eşek...Eşekler bahçede bir yere bağlanmış hem çimlerden otlanıyorlar hem de ufaktan anırıyorlar.

Anlaşılan sahipleri bakamadıkları eşekleri Başkent Ankara'nın en mütena semtinde oturan Coşkun çiftine emanet etmeyi uygun bulmuşlar. Andre Coşkun, kedi köpek neyse de biz bunlara bakamayız diye kahrolmuş. Üstelik komşular da eşek anırmasından rahatsız olmuşlar.Yine de kollar sıvanmış ve eşeklere bir çiftlikte yer bulunmuş.

Bu hoş anıyla uğurlamak istedim Bekir Ağabeyi.