• USD  5,29
  • EURO  6,01
  • BORSA  100.634,39
  • ALTIN  218,75
SON DAKİKA
Bu iş bitmemiş

Müşerref Seçkin muserrefseckin@gmail.com

Bu iş bitmemiş

05 Şubat 2018 14:15

CHP Kurultayında Genel Başkan ve Genel Merkezle Muharrem İnce ve farklı hizipler çarpıştı. Kılıçdaroğlu Başkanlığı kazandı ama pek zafer gibi gözükmedi. Kulisler Nisan ayında yeni bir hesaplaşmayı gösteriyor.


Muharrem İnce daha önce de Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısına aday olarak çıkmış, yenilince meseleyi fazla da uzatmamıştı.

Ama bu kez Muharrem İnce mevzuyu uzatacak.

Öyle ki bir haber kanalınının programına yetişmek için mecliste arabasına doğru koştururken çevresini saranlara "Bitmedi bu bu iş. Kaybetmiş değiliz" yanıtını verdi.

Kurultayın ertesi günü meclisteki odasında kurmaylarıyla durum değerlendiren Muharrem İnce iki önemli karar aldı.

Bunlardan birincisi, Nisan ayında yapılması beklenen tüzük kurultayına damgasını vurmak. Ekibinin hazırladığı tüzük değişikliklerini delegelere benimsetme çalışmalarına kurultay öncesinden başlanmıştı. Şimdi bu çalışmalara hız verilecek.

MÜKERRER DELEGE 

48 delegenin mükerrer olmasının dengelere çok büyük etkisi olduğunu savunan Muharrem İnce ekibi, konuyu bir oyun olarak görüyor.

Genel merkezde 4 yöneticinin bu delegelere çeşitli vaatlerde bulunduklarını söylüyorlar. İnce'nin "bu oyunla bizim en az 100 oyumuz gitti. Bunun hesabını soracağım" dediği belirtiliyor.

İnce'nin bu oyunu planlayanlardan olduğunu savunduğu iki ismin MYK'ya seçilmemesi için PM'de kulis yapılıyor. İnce'nin suçlamada bulunduğu 4 isimden 2'si PM'ye seçildi. Diğer ikisi de liste dışı kaldı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlık koltuğunda epey yara bere çizik olacak gibi gözüküyor.

Bakalım 2019 seçimlerine nasıl  bir CHP girecek?