• USD  6,82
  • EURO  7,57
  • BORSA  105.520,47
  • ALTIN  379,24
SON DAKİKA
POLİTİKA
Muhalif belediye başkanlarını transfer edecek

AKP düğmeye bastı

Yeni partilere olası geçişler karşısında güç kaybı görüntüsü oluşmasını istemeyen AKP, muhalif belediye başkanları ve meclis üyelerini transfer için düğmeye bastı.

Cem Uzan seçimlere girecek mi?

Cem Uzan seçimlere girecek mi?

Cem Uzan’ın avukatı ve Genç Parti Sözcüsü Metin Altmışkara, Cem Uzan'ın Türkiye'ye dönüşü hakkında açıklama yaptı.

Abdulkadir Selvi’den flaş iddia: AKP’li vekillere konulan Babacan yasağı!

AKP’li vekillere konulan Babacan yasağı!

AK Parti'den istifa eden eski bakan Ali Babacan çıktığı televizyon programında AK Parti'yi sert eleştirip, "Ülke karanlık bir tünele girdi" demişti. Babacan'ın açıklamaları sonrası ise gazeteci Abdulkadir Selvi, AK Partili vekillere Babacan hakkında konuşma yasağı getirildiğini iddia etti.

Meclisin boş koltukları kavga çıkardı

Meclisin boş koltukları kavga çıkardı

TBMM Genel Kurulu’nun dünkü oturumunda İYİ Parti’nin ‘Şehir Hastaneleri’, HDP’nin ‘Tahir Elçi Cinayeti‘, CHP’nin ‘Kadına Yönelik Şiddet’ araştırma önergelerinde iktidar ve muhalefet parmakla sayılabilen koltuklardan birbirlerini suçladı.

Ali Babacan’ın akıl hocası Daron Acemoğlu mu?

Ali Babacan’ın akıl hocası Daron Acemoğlu mu?

Sözcü gazetesi yazarı Serpil Yılmaz, kurucusu olduğu AKP’den istifa eden ve yeni parti hazırlıkları içinde olan Ali Babacan’ın ekibindeki isimleri yazdı.

AKP’den muhalif belediye başkanları için transfer atağı

AKP muhalif başkanları transfer edecek

AKP yönetimi, CHP, İYİ Parti ve Demokrat Parti başta olmak üzere muhalefet partilerinin belediye başkanları ile belediye meclis üyelerini transfer etmek için çalışma yapıyor.

Başkan ne yaptı eleştirilerine İmamoğlu’ndan yanıt

İmamoğlu'ndan madde madde yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Başkan ne yaptı" eleştirilerine "100 bin çocuğa süt dağıttık, 1,7 milyarlık lüzumsuz kamulaştırma ihalelerini iptal ettik, 30 bin üniversite öğrencisine burs veriyoruz, 24 saat ulaşım başlattık, duran 8 metro projesini yeniden başlattık" dedi.

Kaynarca-Tuzla-Pendik metro hattının yapımına başlanıyor

İmamoğlu canlı yayında müjdeyi verdi!

Habertürk'te gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbullulara müjdeli haberi verdi. İmamoğlu, Kaynarca-Tuzla-Pendik metro hattı için gerekli kredinin sağlandığını ve projenin yapımına yakın dönemde başlanacağını söyledi.

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘kredi ve su’ yanıtı: Sözüne güvendik ama...

İmamoğlu: İstanbul'da su sıkıntısı yok

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, Davutpaşa’daki İSMEK Pastacılık ve Fırıncılık Okulu’nda incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından İmamoğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yeni siyasi aktörlere yer açmak için; eskilere siyasi mühendislik!

Yeni siyasi aktörlere yer açmak için eskilere...

Kulislerde, ‘Sarayda CHP’li ‘ yazısıyla başlayan ve CHP’yi karıştıran bu gelişmeler ‘kumpas’ olarak değerlendirilmeye devam ediyor. Kulislerde, yeni siyasi aktörlere yeni bir yol açılmasının ‘eskileri’ koltuklarından edebileceği biçiminde yorumlanıyor.

Muharrem İnce, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın partileriyle ilgili çarpıcı anket

İşte yeni partilerin oy oranları

Ada Araştırma'nın 26 ilde yaptığı araştırmada katılımcılara, "Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Muharrem İnce'nin kuracağı partiye oy verir misiniz?" diye soruldu.

Davutoğlu ekibinden Babacan değerlendirmesi: Sürükleyici bir lider görünümünde değil

Davutoğlu ekibinden Babacan değerlendirmesi

2020 yılından önce partilerine tüzel kişilik kazandırmaya hazırlanan eski başbakan Ahmet Davutoğlu ekibinden 24.25 ve 26. dönem Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, uzun bir sessizlik ardından gazeteci Fatih Altaylı’nın programına konuk olan Ali Babacan’ın performansını değerlendirdi.

CHP'li vekillerden Berat Albayrak'a şok protesto

CHP'li vekillerden Berat Albayrak'a şok protesto

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Hazine Bakanı Berat Albayrak sunum yapmadan önce CHP'li vekiller hazırladıkları döviz ve pankartlarla protesto eylemi yaptı. AKP'li ve CHP'li vekiller arasında gerginlik yaşandı.

Abdullah Gül Erdoğan’ı arayıp Şehir Üniversitesi için ne istedi?

Gül’den Erdoğan’a dikkat çeken telefon

Eski AKP milletvekili ve Karar yazarı Mehmet Ocaktan, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı Erdoğan’la arasında geçen konuşmayı aktardı.

Anket sonuçları açıklandı: İşte CHP’de en başarılı belediyeler

İşte CHP’de en başarılı belediyeler

CHP’nin ‘Yerel Yönetimler Koordinasyon Merkezi’nin yaptığı kamuoyu araştırmalarına göre en başarılı bulunan belediyeler Ankara ve Adana oldu.

Ali Babacan: Erdoğan AK Parti'den ayrılmamı istemedi

Ali Babacan: Erdoğan ayrılmamı istemedi

Yeni parti kurma hazırlığında olan Ali Babacan, "Biz partinin kurucularından birisiyiz. Kuruluşta önemli prensipler değerler vardı. Önce insan diyorduk" dedi

İnce’nin aynı teknede tatil yaptılar dediği teknenin sahibi konuştu

O teknenin sahibi konuştu!

Muharrem İnce, “Ben genel merkezdeki bir çeteden bahsettim. Onlar kendini biliyorlar. Yazın aynı teknede tatil yaptılar” demişti! O teknenin sahibi iş adamı konuştu.

MHP’li vekil Enginyurt: İmamoğlu tezgahı kurdu, İnce’ye selayı okutacak

Projenin arkasında İmamoğlu var

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Saraya giden CHP’li” iddiasıyla başlayan tartışmalara ilişkin, “Ekrem İmamoğlu tezgahı kurdu, İnce’ye selayı okutacak, cenaze namazını da Ekrem İmamoğlu kılacak. Cenaze namazını Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ekrem İmamoğlu kılacak” iddiasında bulundu.

Engin Özkoç'tan Erdoğan'a hodri meydan

Engin Özkoç'tan Erdoğan'a hodri meydan

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM Genel Kurulu'nda AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile arasında yaşanan tartışma üzerine Erdoğan'ın kendisine yönelik 'Şizofren, hapsetmek lazım, tımarhaneye göndermek lazım" şeklindeki sözlerine yanıt verdi.

İnce'den Rahmi Turan ve Talat  Atilla'ya iftira davası

İnce: Üç kuruşluk dava açın

CHP'li Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı'nı ziyaret ettiğini öne süren gazeteci Rahmi Turan ve Talat Atilla'ya ceza ve tazminat davası açacağını açıkladı.