• USD  5,77
  • EURO  6,43
  • BORSA  97.149,04
  • ALTIN  279,20
SON DAKİKA
POLİTİKA
CHP’li Çakırözer: Cumhurbaşkanlığı, tüm kamu çalışanlarını başkanlık sistemi anketi ile fişliyor

Cumhurbaşkanlığı tüm kamu çalışanlarını fişliyor..

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Cumhurbaşkanlığı’nın başkanlık sistemi ile ilgili olarak, kamu çalışanlarının kimlik numaraları ile birlikte e-devlet sistemi üzerinden doldurmasını istediği ankete tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu'dan belediye çalışanları için başkanlara talimat

Kılıçdaroğlu'dan belediye çalışanları için başkanl...

CHP Belediye Başkanları Çalıştayı'nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Belediyede siyaset yapacak kişi sadece belediye başkanıdır. Yardımcılarınız, müdürleriniz 'ben de siyaset yapacağım' diyorsa onları kapının önüne bırakabilirsiniz.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Erken seçim ihtimali sıfırdır

Mustafa Şentop: Erken seçim ihtimali sıfırdır

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, düzenlediği yasama yılı değerlendirme toplantısında erken seçim ihtimali ile ilgili açıklamada bulundu. Şentop konuyla ilgili, "Siyaseten de hukuken de seçim kararı ihtimalini sıfır görüyorum" ifadesini kullandı.

Gazeteci Uluç Gürkan: Garo Paylan, bilerek ya da bilmeyerek tarihi ve hukuki gerçekleri çarpıtıyor

Uluç Gürkan: Paylan tarihi gerçekleri çarpıtıyor

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın, Damat Ferit Paşa hükümetlerinde Maarif (Eğitim) ve Dahiliye Nazırlığı (İçişleri Bakanlığı) yapan Ali Kemal' i sahiplenen tweeti tartışmanın fitilini ateşlemiş oldu.

Nagehan Alçı'ya göre Hakan Atilla'ya önemli görev...

Nagehan Alçı'ya göre Hakan Atilla'ya önemli görev....

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, ABD'de uzun süre tutuklu kalan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın devlette "önemli" bir göreve getirileceğini söyledi.

Seçim öncesinde dikkat çeken kadrolaşma

Seçim öncesinde dikkat çeken kadrolaşma

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde Yavaş'tan önce 'hızlandırılmış' kadrolaşma; her gün 7 kişi işe alınmış

AKP kabinede damat bilmecesini konuşuyor

AKP kabinede damat bilmecesini konuşuyor

Erdoğan’ın yeni kabinede Albayrak’a görev verip vermeyeceği tartışılıyor

YİK üyelerinin maaşları belli oldu!

YİK üyelerinin maaşları belli oldu!

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyelerine verildiği iddia edilen 18 bin liralık maaş tartışmaları beraberinde getirmişti. İşte o tartışmalara YİK üyesi Mehmet Ali Şahin son noktayı koydu ve maaşlarının ne kadar olduğunu açıkladı.

CHP'li Tanrıkulu, trans bireylerin sorunları için Meclis Araştırması istedi

CHP'li Tanrıkulu, trans bireylerin sorunları için...

CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili Sezgin Tanrıkulu, trans bireylerin sorunları için Meclis Araştırması açılmasını talep etti.

Abdulkadir Selvi'den çarpıcı Hakan Atilla yorumu!

Abdulkadir Selvi'den çarpıcı Hakan Atilla yorumu!

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi Hakan Atilla’nın vatanını satmadığını belirterek, “Çünkü Hakan Atilla namuslu bir adamdı. Önüne serilen imkânlara, kendisine yapılan işbirliği tekliflerine rağmen hapis yatmayı göze aldı, ülkesini satmadı.” dedi.

AKP'li başkandan yeni skandal! 30 Ağustos'a yok, şenliklere var

AKP'li başkandan yeni skandal

AKP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş "30 Ağustos halkı ilgilendiren bir bayram değil" demiş, toplu ulaşımın ücretsiz olmasına tepki göstermişti. Aynı belediyenin Ata Sporları Şenliği için ücretsiz otobüs seferi koyduğu ortaya çıktı.

Volkan Konak: Ekrem İmamoğlu gibiler artmalı

Volkan Konak: Ekrem İmamoğlu gibiler artmalı

Volkan Konak SÖZCÜ’ye konuştu: Konak, sadece müziğiyle ilgili değil, siyasete de değinerek sözü 20 yıllık arkadaşı Ekrem İmamoğlu’na getirdi: “Biz İmamoğlu ile çok şey paylaşıyoruz. O benim kıymetlimdir” dedi.

Meral Akşener'den flaş İmamoğlu açıklaması..

Meral Akşener'den flaş İmamoğlu açıklaması..

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ekrem İmamoğlu'nun seçilmesinde herkesin payı olduğunu belirterek, "31 Mart akşamı Sayın İmamoğlu´nun seçilmesinde hepimizin payı vardır. 15 bin 900 oy farkını, 814 bine çıkardınız'' dedi.

CHP’li Tanrıkulu Didem Akay’ın intiharı için konuştu: Baskı ve şiddet bazen cinayet, bazen de...

Tanrıkulu Didem Akay’ın intiharı için konuştu

Hande Kader’in arkadaşı trans birey Didem Akay’ın intiharı bir kez daha cinsiyet kimliği ve cinsel yönelimi farklı bireylerin karşılaştıkları zorlukları gündeme taşıdı.

PİAR en başarısız bakanları belirledi

PİAR en başarısız bakanları belirledi

PİAR’a göre Bakan Albayrak’ı başarısız bulanların oranı yüzde 88’in üstünde çıktı. Erdoğan’ın anketleri dikkate alıp almayacağı ise merak konusu

7 bin ton sebze meyve çöpe gidecek

7 bin ton sebze meyve çöpe gidecek

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur Suudi Arabistan’ın Türk mallarını boykotu nedeniyle hukuksuz, gerekçesiz bir şekilde 22 gündür Cidde Limanı’nda bekletilen 7 bin ton sebze-meyvenin çürümeye yüz tuttuğunu ve çöpe gideceğini söyledi.

HDP’li Kerestecioğlu’ndan Sincan Cezaevi’nde hak ihlalleri sorusu

HDP'den Sincan Cezaevi’nde hak ihlalleri sorusu

HDP’li Filiz Kerestecioğlu Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü içinde yer alan cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerini Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e sordu.

İYİ Parti’den Düzce için kanun teklifi

İYİ Parti’den Düzce için kanun teklifi

İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bölgenin afet bölgesi ilan edilmesine dair ilgili kanunda değişiklik yapılması için kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

CHP'de Kurultay tarihi belli oldu

CHP'de Kurultay tarihi belli oldu

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısında partinin olağan kurultayının AKP içinde yaşanan gelişmeler nedeniyle bir yıl ertelenmesi yönündeki öneriler dile getirilirken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultayın zamanında yapılması gerektiğini söylediği öğrenildi.

AKP'de Rahşan affı endişesi

AKP'de Rahşan affı endişesi

AKP yöneticileri, ekim ayına ertelenen yargı paketiyle terör suçları başta olmak üzere hiç öngörülmeyen kişilerin tahliyesinin gündeme gelebileceği, bunun da büyük bir siyasi risk doğuracağına dikkat çekiyor