• USD  5,93
  • EURO  6,56
  • BORSA  122.540,22
  • ALTIN  296,95
SON DAKİKA
POLİTİKA
Erdoğan benden çok şüpheleniyor ve hatta korkuyor

Demirtaş: Erdoğan benden korkuyor!

Selahattin Demirtaş, "Erdoğan benden çok şüpheleniyor ve hatta korkuyor, son üç seçimdir beni cezaevinde tutarak kazanmaya çalıştı" görüşünü dile getirdi.

Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız? sorusuna yanıt verdi

Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı adayı olacak mı?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı yönündeki soruya "Öyle bir şey yok" diyerek yanıt verdi. Yavaş ayrıca, "Bir partinin genel başkanı olmak gibi bir düşünceniz var mı?" sorusuna da "Öyle bir hedefim yok" diyerek yanıt verdi.

Akşener, AKP ittifakı için ön şartını açıkladı: Parlamenter sisteme dönmek

Akşener, AKP ittifakı için ön şartını açıkladı!

Ankara'da gazetecilerle bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'AK Parti ile ittifak yapar mısınız?' sorusuna, "Bizim ittifaklar için ön şartımız iyileştirilmiş parlamenter sisteme dönmek şartıdır" dedi.

Yeni yılın ilk partisi kuruldu: ABP

Yeni yılın ilk partisi kuruldu: ABP

2020 yılının ilk partisi Anadolu Birliği Partisi (ABP) adıyla kuruldu. Ocak ayı başında resmi başvurusunu yapan ABP, Yargıtay’ın faaliyette bulunan siyasi partiler listesinde 82. parti olarak yer aldı.

16 MEB çalışanına FETÖ'den gözaltı kararı

16 MEB çalışanına FETÖ'den gözaltı kararı

FETÖ'nün Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 11'i görevde 16 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

HDP’li Gergerlioğlu bedelli askerlik yapan erin iddialarını Meclis’e taşıdı

Bedelli askerlik yapan erin iddialarını Meclis’e..

Ömer Faruk Gergerlioğlu Burdur da Bedelli Askerlik yapan bir Er in kendisine ilettiği iddiaları Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a soru önergesi, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonuna da dilekçe vererek Meclis gündemine taşıdı.

Beko: Kadroya ve şirketlere geçirilen taşeron işçilerin sosyal hakları hala verilmedi

Taşeron işçilerin sosyal hakları hala verilmedi!

İşçilerin önemli bir kısmının geçirildikleri kamu idaresi ya da belediye şirketinin işkolundaki sendikalara üye olma, mevcut kadrolu işçiler ya da şirket işçileri ile aynı sendika çatısı altında bir araya gelmesine de engel getirilmişti.

Selahattin Demirtaş'tan o eleştirilere yanıt

Selahattin Demirtaş'tan o eleştirilere yanıt

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'Devran' isimli kitabından tiyatroya uyarlanan oyunu izlemeye gidenlere yönelik eleştirilere sosyal medyadan yanıt verdi

Süs bitkileri sektörü de sıkıntıda

Süs bitkileri sektörü de sıkıntıda

CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Türkiye’deki süs bitkileri sektörünün ve süs bitkileri üreticilerinin yaşadığı sıkıntıları Meclis gündemine taşıdı.

İşte AKP iktidarının enkazı raporu: 875’i çocuk 41 bin kişi öldürüldü

AKP iktidarının enkazı raporu!

AKP İktidarlarının Hak İhlalleri Enkazı’ isimli raporda, Türkiye’de son 17 yılda yaşam hakkına yönelik yoğun ihlaller yaşandığı, bu nedenden ötürü 41 bin 694 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Ölenlerin 875’inin ise çocuk olduğu açıklandı.

Avcılar Belediye Başkanı'ndan oturma eylemi

Avcılar Belediye Başkanı'ndan oturma eylemi

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, ilçedeki binaların depreme karşı güçlendirilebilmesi için hazırladıkları imar planı notu değişikliğinin 4 aydır çoğunluğun AKP’de olduğu İBB Meclisi’nde gündeme alınmamasını protesto etmek için İmar Komisyonu’nda “oturma eylemi” başlattı.

Vekillere James Bond ajandası

Vekillere James Bond ajandası

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillerine 'akıllı' uygulamalar içeren özel bir ajanda hediye etti. Söz konusu hediyenin, casusluk filmlerinde yer alan nesnelere benzediği belirtildi.

İBB Meclisi'nde 'cemevlerinin ibadethane sayılması' AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

Cemevlerine AKP ve MHP'den red!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında toplanan İBB Meclisi, CHP'nin cemevlerinin statüsünün ibadethane olarak değiştirilmesi önerisini oyladı. Öneri, AKP ve MHP'li üyelerin oyuyla reddedildi.

İYİ Parti'den Bahçeli'ye destek

İYİ Parti'den Bahçeli'ye destek

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, "İYİ Parti olarak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, 'FETÖ'nün siyasi ayağı ortaya çıkartılmalı' açıklamasını sonuna kadar destekliyoruz'' dedi.

CHP'li Başkanlar Erdoğan'ın katıldığı programı terk etti

CHP'li Başkanlardan protesto!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı "Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi" gergin bitti. CHP'li Başkanlar "Nezaketsizlik" gerekçesiyle salonu terk ederken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erdoğan'a ayaküstü sohbetin ardından verdiği mektup dikkat çekti.

Gelecek Partisi'nden ittifak açıklaması: İlkeler doğrultusunda her partiyle ittifak yapabiliriz

Gelecek Partisi'nden ittifak açıklaması!

Gelecek Partisi'nin kurucularından Etyen Mahçupyan, ilkelerin uyuşması doğrultusunda her partiyle ittifak yapabileceklerini söyledi.

Akşener’den Erdoğan'a: Diplomasiyi ne zaman öğreneceksin?

Akşener’den Erdoğan'a: Ne zaman öğreneceksin?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Libya'ya asker gönderilmesi kararına tepki göstererek, "18 sene geçti, sen bu diplomasiyi ne zaman öğreneceksin?"dedi.

Akşener'den Erdoğan'a: Ergen siniri

Akşener'den Erdoğan'a: Ergen siniri

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Cumhurbaşını Erdoğan'a yüklendi. "18 yıl geçti sen bu diplomasiyi ne zaman öğreneceksin" diyen Akşener "Bu ergen sinirinden ne zaman kurtulacaksın?" diye sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaç danışmanı var?

Erdoğan'ın kaç danışmanı var?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bir soru önergesine verdiği cevapta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 danışmanı bulunduğu ve danışmanların toplu olarak seyahat ettiklerini bildirdi.

TKP'nin Sesi yayında: Dünyadan memleketten haber ve yorumlar...

TKP'nin Sesi yayında...

Türkiye Komünist Partisi (TKP) kısıtlı medya olanakları içinde kamuoyuna sesini duyurmaya çalışan partilerden. Bu nedenle halka ulaşmak için seslenme kanallarını sürekli geliştiriyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16